ديابت حاملگي سبب سقط جنين مي‌شود

۱۳۸۷/۱۲/۱۰ - ۱۷:۰۹ - کد خبر: 15305
ديابت حاملگي سبب سقط جنين مي‌شود
دكتر ايرج خسرونيا به مناسبت برپايي كنگره سالانه اين انجمن كه 11 تا 15 ارديبهشت سال آينده در مركز همايش‌هاي رازي تهران برپا مي‌شود، سخن مي‌گفت، تصريح كرد: 5/1 تا 10 درصد زنان در موقع حاملگي به اين بيماري گرفتار مي‌شوند.

وي با اشاره به اين كه علت ايجاد ديابت حاملگي مقاومت سلول‌هاي بدن زن باردار به انسولين و ترشح هورموني از جفت است، يادآور شد: در صورتي كه مقدار قند خون زن باردار بيش از 105 ميلي گرم درصد باشد، ضروري است تا مورد مراقبت دقيق و آزمايش‌هاي مرتب قرار گيرد.

دكتر خسرونيا گفت: متاسفانه ديابت حاملگي هم مثل ديابت نوع دوم اكثرا مورد بي‌توجهي قرار مي‌گيرد. به همين علت در بيشتر روستاها و شهرهاي كوچك زنان حامله مبتلا به اين بيماري با عوارض ناشي از آن مراجعه مي‌كنند.

وي تصريح كرد: بيماري ديابت به ويژه ديابت زنان حامله از جمله بيماريهايي است كه در بيستمين كنگره جامعه پزشكان متخصصان داخلي ايران مورد توجه قرار مي‌گيرد و در سمپوزيوم مربوط كه توسط چند نفر از استادان برگزار خواهد شد، مورد بحث و هم انديشي قرار مي‌گيرد.

به گفته رييس بيستمين كنگره جامعه پزشكان متخصصان داخلي ايران، 160 مقاله كه آخرين دست يافته‌هاي تحقيقاتي محققان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي ايران و بخش‌هاي تحقيقاتي است به منظور ارايه به اين كنگره ارسال شده است كه 68 مقاله آن به صورت سخنراني و 80 مقاله به صورت پوستر ارايه خواهد شد.

اين كنگره از تاريخ 11 تا 15 ارديبهشت ماه سال 1388 در سالن همايش‌هاي رازي با حضور بيش از 2000 نفر از متخصصان داخلي و فوق تخصص‌هاي مربوط برگزار و در كنار آن نمايشگاهي از آخرين وسايل پزشكي و دارويي عرضه مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.77351s, 18q