بي‌توجهي والدين به عفونت گوش كودكان،‌ منجر به ناشنوايي مي‌شود

۱۳۸۷/۱۲/۱۲ - ۱۱:۵۲ - کد خبر: 15311
بي‌توجهي والدين به عفونت گوش كودكان،‌ منجر به ناشنوايي مي‌شود
اين موسسه اعلام كرد كه سلامت آينده هزاران كودك انگليسي به دليل ابتلاء به عفونتهاي گوش كه به درستي و به طور كامل درمان نمي‌شوند، در معرض خطر است. موسسه تحقيق ناشنوايي انگليس با ارائه گزارشي در اين زمينه تاكيد كرد كه داروهاي آنتي بيوتيك به طور معمول و روزانه در بسياري از موارد ابتلاء تجويز شده و مصرف مي‌شوند، اما اغلب بي‌تاثير هستند و به درستي عمل نمي‌كنند.

كارشناسان اين موسسه تحقيقاتي خاطرنشان كردند: كودكاني كه مرتب دچار عفونت گوش مي‌شوند، ممكن است با مشكلات رشدي مواجه باشند، اما بسياري از والدين از آنچه كه براي كودكشان اتفاق مي‌افتد، بي‌خبر هستند.

اين كارشناسان تاكيد كرده‌اند كه مراجعه به پزشك عمومي و پيروي دقيق از دستورالعمل‌هاي پزشك متخصص براي درمان و جلوگيري از بازگشت عفونت بسيار مهم و ضروري است. همچنين انستيتو ملي بهداشت و مزيت درمان كلينيكي انگليس در گزارش سال گذشته خود اعلام كرد كه 200 هزار كودك هر سال در انگليس به عفونتهاي مكرر گوش مبتلا مي‌شوند كه در صورت اهمال و بي‌توجهي والدين حتي ممكن است به ناشنوايي كودك منجر شود. محققان تاكيد مي‌كنند كه بخشي از اين مشكل ناشي از فقدان آگاهي والدين درباره اقدامات لازم درماني در صورت بازگشت و يا تداوم بيماري است.

از سوي ديگر، دكتر يان ويليام سون ــ متخصص و سخنران اصلي پزشكي عمومي در دانشگاه سوتامپتون در اين باره گفت: بسياري از پزشكان عمومي براي درمان اين عفونت به آنتي بيوتيكها متوسل مي‌شوند در حالي كه مقابله با عفونتهاي گوش و عوامل ريشه‌اي آن با كمك آنتي بيوتيكها، لزوما بهترين شيوه نيست.

با توجه به اين امر هم به والدين و هم به متخصصان توصيه مي‌شود كه در درمان عفونت گوش كودكان دقت و رسيدگي بيشتري به خرج دهند و درمان را تا معالجه كامل ادامه دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.74072s, 18q