خواب آلودگي در سالمندان مبتلا به بيماري قلبي نشانه خطرناكي است

۱۳۸۷/۱۲/۱۲ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 15318
خواب آلودگي در سالمندان مبتلا به بيماري قلبي نشانه خطرناكي است
به گفته متخصصان اين انجمن، احتمال مرگ سالمندان مبتلا به امراض قلبي – عروقي كه در طول روز به طور مكرر احساس خواب آلودگي دارند، بيشتر است. اين هشدار پس از چاپ يك تحقيق فرانسوي از سوي انجمن قب آمريكا در مجله «سكته» اعلام شده است.

اين تحقيق نشان داد: خطر مرگ و مير در افراد سالمند مبتلا به بيماريهاي قلبي – عروقي كه با اين مشكل مواجه هستند،49 درصد بيشتر از ساير سالمنداني است كه از خواب آلودگي روزانه شكايتي ندارند. با توجه به اين پژوهش با يك سوال ساده از بيماران درباره احساس خواب آلودگي در طول روز مي‌توان به روشي مفيد خطر مرگ و مير ناگهاني را در آنها كاهش داد و مشخص كرد كه كداميك از اين افراد به مراقبت‌هاي ويژه بيشتري نيازمند هستند.

اين تحقيقات از سوي پروفسور گوي دي باكر از بخش كارديولوژي دانشگاه گنت در بلژيك و رييس سابق هيات پيشگيري مشترك در انجمن كارديولوژي اروپا مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است.

همچنين پروفسور توربن جورگن سن از مركز تحقيقات پيشگيري و سلامت گلوستروپ در دانمارك در اين باره اظهار داشت: اين تحقيق فرصتي را براي پيشگيري عملي با بررسي دلايل مشكلات خواب در افراد، فراهم مي‌كند و پس از اين تشخيص مي‌توان با تغيير مناسب و حساب شده در شيوه زندگي از بروز مشكلات پيچيده‌تر و بيشتر قلبي – عروقي در بيماران جلوگيري كرد. يك بخش از اين تحقيق در اروپا و تمام مطالعات ديگر در آمريكاي شمالي صورت گرفته است. امروزه مشكل زندگي شهري و بسياري از فاكتورهاي محيطي از جمله تغذيه و آلودگي هوا در كنار بسياري ديگر از عوامل، عامل بروز بيماريهاي قلبي است كه البته درصد آن در سالمندان بيشتر است.

محققان مي‌گويند: درصدد هستند كه اين تحقيقات را براي انجام آزمايشات بيشتر در آينده و روي بيماران بيشتر ادامه دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.03652s, 19q