پول تاثير منفي يا مثبت روي سلامت افراد ندارد

۱۳۸۷/۱۲/۱۳ - ۱۴:۲۵ - کد خبر: 15328
پول تاثير منفي يا مثبت روي سلامت افراد ندارد
محققان مي‌گويند: هيچ كس نمي‌تواند با پول شادي بخرد و ثروت لزوما روي سلامت اشخاص تاثير مثبت يا منفي نمي‌گذارد.

پروفسور ريچارد لايارد، محقق و متخصص معروف آمريكايي در اين باره اظهار داشت: هدف نهايي خط مشي عمومي اين است كه مردم را شادتر كنيم.

وي با انتشار مقاله‌اي تحت عنوان «ركود اقتصادي: سلامت و شادماني» قصد داشته كه ايده‌هاي خود را با ساير متخصصان در اين زمينه در ميان بگذارد.

پروفسور لايارد مسائل مختلفي از جمله تاثير برنامه‌هاي رفاهي و كاري را مورد توجه قرار خواهد داد و به مداركي دست خواهد يافت كه نشان مي‌دهد چطور تجارب مثبت مي‌توانند در پيشگيري از بروز منفي ترين تاثيرات بيكاري كمك كنند.

لايارد قرار است در نخستين كنفرانس برنامه ريزي شده در اين خصوص از سوي شوراي تحقيقات اجتماعي و اقتصادي آمريكا سخنراني كند.

در اين كنفرانس متخصصان و اساتيد ديگري نيز كه روي اين موضوع تحقيق و بررسي كرده‌اند، حضور يافته و ايده‌هاي خود را ارائه خواهند كرد. محور اين مطالعات نحوه تاثير ركود اقتصادي روي قشرها و گروه‌هاي مختلف جامعه است و بر اساس يافته‌هاي مشترك محققان؛ تاثيرات منفي اين موضوع روي سلامت جوانان بسيار بيشتر است. از سوي ديگر پروفسور مل بارتلي يكي ديگر از كارشناسان اين حوزه در تحقيقات خود نشان داده است كه ثبات شغلي تاثير مثبتي روي سلامت جسم و روان افراد دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.97188s, 18q