چهارمین کنگره بین المللی سرطان پستان 14- 16 اسفند برگزار می شود

۱۳۸۷/۱۲/۱۳ - ۱۶:۳۴ - کد خبر: 15336
چهارمین کنگره بین المللی سرطان پستان  14- 16 اسفند برگزار می شود

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز ، این کنگره با همکاری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ،معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و انجمن های علمی و سازمانهای مردم نهاد مرتبط با سرطان از سوی مرکز تحقیقات سرطان برگزار می شود.

بر اساس این گزارش ، دکتر محمد اسماعیل اکبری ، رئیس مرکز تحقیقات سرطان و رئیس کنگره در این باره گفت : نيمي از جمعیت ما را خانم‌ها تشكيل مي‌دهند و سرطان سینه يكي از شايع‌ترين سرطان‌ها در بين خانم‌هاست، و بر طبق ‌آمار رسمي جهان ميزان ابتلا به سرطان سینه در آقایان نسبت به زنان 1% است كه این میزان در ایران 4% است.يعني مردان ایرانی 4 برابر مردان خارجی به سرطان سینه مبتلا مي‌شوند.

وی افزود : در بین زنان ایران هر ساله حدود 6500 مورد جدید ابتلا به سرطان پیدا مي‌شود كه با توجه به طول عمر این گروه از بیماران هر ساله 50 تا 60 هزار بیمار مبتلا به سرطان در ایران داریم. وی گفت: سرطان سینه همچنین شايع‌ترين سرطان در بين زنان ايراني است كه عمده مرگ این زنان بین سنین 40 تا 50 سالگی روي مي‌دهد. بررسی و مطالعه سرطان سینه در ایران حاكي از آن است كه ما با سرطان تهاجمي‌تري مواجه هستیم و به دلیل فرهنگ ديني ملي ما كه مادران ستون اصلی خانواده هستند اين سرطان از نظر اقتصادی اجتماعی و فرهنگی بار بسیاری را براي خانواده دربر دارد.

گفتنی است در این کنگره ، متخصصان سرطان شناسی از ایران ، امریکا ، انگلستان و فرانسه در مورد ابعاد مختلف سرطان پستان سخنرانی خواهند کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.84484s, 18q