دولت در هيچ كشوري به تنهايي قادر به تامين هزينه‌هاي سلامت مردم نيست

۱۳۸۷/۱۲/۱۷ - ۱۵:۴۱ - کد خبر: 15406
دولت در هيچ كشوري به تنهايي قادر به تامين هزينه‌هاي سلامت مردم نيست
عباس حسني در مراسم افتتاحيه اتاق‌هاي عمل، آي سي يو، جراحي و آي سي يو نوزادان در بيمارستان كمالي كرج كه با مشاركت خيرين به بهره‌برداري رسيد، گفت: دانشگاه علوم پزشكي ايران شش ميليون نفر جمعيت را تحت پوشش خود دارد كه از اين تعداد يك ميليون و 800 هزار نفر در كرج هستند.

وي خاطرنشان كرد: پرداختن و به روز نگه داشتن تجهيزات بيمارستان‌ها كاري بسيار دشوار است؛ به طوري كه هيچ دولتي تا به امروز نتوانسته است هزينه‌هاي سلامت كشور خود را كامل بپردازد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي ايران اضافه كرد: دانشگاه علوم پزشكي اين آمادگي را دارد كه در مراكز تحت پوشش خود با همكاري سرمايه داران و خيرين در توسعه بهداشت و درمان جامعه و بالا بردن توان سلامت در همه اقشار مردم نهايت كوشش و جديت را به خرج دهد و از متولياني كه براي سلامتي مردم از هيچ كاري دريغ نكردند تشكر كند.

رئيس شبكه بهداشت و درمان كرج نيز به كمك خيرين در بالابردن تجهيزات بيمارستان كمالي اشاره و عنوان كرد: با كمك متوليان تعداد تخت‌هاي بيمارستان كمالي از 25 به 37 تخت افزايش و تعداد چهار اطاق عمل جراحي و بخش ICU در اين بيمارستان فعال شده است كه حدود 400 ميليون تومان آن را خيرين و 600 ميليون تومان آن را دانشگاه علوم پزشكي هزينه كرده است.

محمد هادي ناصح در اين مراسم عنوان كرد: آمار مرگ و مير زنان در جهان به علت عوارض ناشي از عفونت، خونريزي و افت فشارخون در زمان بارداري 536 هزار نفر است كه با برنامه‌ريزي‌هاي بهداشت جهاني تا سال 2015 ميلادي اين مرگ و مير به سه چهارم كاهش پيدا كند.

وي به آمار مرگ و مير زنان در زمان بارداري در فاصله سال‌هاي 53 تا 55 در ايران اشاره كرد و گفت: در اين سال‌ها آمار مرگ زنان 245 مورد به ازاي هر 100 تولد بوده كه اين ميزان در سال 84 به 6/24 درصد كاهش پيدا كرده اما در اين ميان شبكه بهداشت و درمان پيش بيني كرده است كه تا سال 90 بتواند اين آمار را به طور قابل توجهي كاهش دهد و تا پايان برنامه چهارم توسعه از دغدغه‌ها و مشكلات خانواده‌ها كاسته شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41179s, 18q