خانه هوشمند براي مبتلايان به زوال عقل ابداع شد

۱۳۸۷/۱۲/۱۷ - ۱۵:۴۱ - کد خبر: 15407
خانه هوشمند براي مبتلايان به زوال عقل ابداع شد
اين خانه مجهز به سيستمهاي حسگر هوشمند است و به 700 هزار بيمار انگليسي كه با مشكل زوال عقل و اختلال مشاعر مبتلاء هستند كمك خواهد كرد كه بتوانند به طور مستقل كارهاي روزانه و مورد نياز خود را در خانه انجام دهند.

طراحان اين خانه هوشمند اعلام كردند كه دستاورد آنها به زودي به سطح توليد تجاري خواهد رسيد و در اختيار متقاضيان قرار خواهد گرفت.

اين خانه مجهز به سيستم‌هايي است كه اگر نصب و راه‌اندازي شوند، مي‌توانند به طور دقيق حركات افراد در داخل خانه و كارها و اقدامات آنها را در اطراف منزل كنترل و نظارت كنند.

اين خانه هم چنين داراي سيستم‌هاي صوتي است كه به فرد درباره شرايط مختلف و وضعيت وسايل و لوازم اطلاع مي‌دهد و سيستم‌هاي نوري خودكاري هم دارد كه به موقع خاموش و روشن مي‌شوند و براي بر طرف كردن شرايط خطرزا كارايي مطلوبي دارند.

اين سيستم هوشمند از سوي محققان دانشگاه «بت» طراحي شده و بودجه آن نيز از سوي شوراي تحقيقات علوم مهندسي و فيزيك تامين شده است. تاكنون دو نمونه آزمايشي از اين سيستم در خانه هاي مراقبتي در لندن و وست كانتري در انگليس نصب و راه‌اندازي شده است كه در طول دوره يك ساله نتايج موفقيت آميزي داشته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.45274s, 18q