كودكان غمگين در دوران بزرگسالي از سلامت مطلوب بي‌بهره هستند

۱۳۸۷/۱۲/۱۷ - ۱۵:۴۲ - کد خبر: 15408
كودكان غمگين در دوران بزرگسالي از سلامت مطلوب بي‌بهره هستند

به گفته متخصصان؛ اشخاصي كه دوران كودكي اغلب شاد نيستند در سنين بالاتر بيشتر دچار بيماريهاي دائمي و يا ناتواني‌هاي روحي و جسمي مي‌شوند. در اين پژوهش كه از سوي محققان كالج كينگ لندن انجام گرفته بيش از 7100 نفر مورد آزمايش و تحقيق قرار گرفتند. اين افراد بين سالهاي 1950 تا 1955 متولد شده بودند.

تحقيق روي اين گروه نشان داد: اشخاصي كه در دوران كودكي از سوي معلمشان اغلب بعنوان كودكان غمگين و افسرده شناخته شده بودند، در ميانسالي به دليل ابتلا به بيماري بيشتر از كار غيبت مي‌كردند.

محققان مي‌گويند: هم چنين اين كودكان بيشتر مستعد ابتلا به بيماري افسردگي هستند. در اين پژوهش هزاران كودك كه در دهه 1970 در آبردين ساكن بوده‌اند، حضور داشتند. محققان از معلمان اين كودكان درخواست كردند تا درباره وضعيت خلقي و هم چنين نحوه حضور آنها در مدرسه اطلاعاتي را در اختيار پژوهشگران قرار دهند. پس از آن پژوهشگران بسياري از اين شركت كنندگان را تا سنين بزرگسالي تحت نظر داشتند.

در اين دوران نيز از افراد مورد نظر درباره وضعيت كاري آنها سوالاتي پرسيده شد و اطلاعات مجددي به دست آمد.

به گزارش ایسنا، پژوهشگران دريافتند: حدود 392 نفر از اين گروه به دليل ابتلا به ناتواني جسمي يا بيماري نمي‌توانستند كار كنند. اين تعداد تقريبا 5/5 درصد از كل جمعيت تحت بررسي بودند. آنها افرادي بودند كه به دليل بيماري يا نداشتن توان فيزيكي اغلب بيكار شده بودند.

تحقيقات نشان داد: يك چهارم از كودكاني كه معلمانشان آنها را نگران، غمگين و ترسو مي‌دانستند، يا دائما مريض بودند و يا از نظر جسمي دچار ناتواني مي‌شدند. اين افراد هم چنين نسبت به افراد شاد از درد و رنج بيشتري شكايت مي‌كردند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14818s, 18q