پادتن‌هاي خنثي کننده ويروس آنفلوآنزاي مرغي كشف شدند

۱۳۸۷/۱۲/۲۰ - ۱۶:۱۴ - کد خبر: 15430
پادتن‌هاي خنثي کننده ويروس آنفلوآنزاي مرغي كشف شدند
اين پژوهشگران اعتقاد دارند اين پادتن‌ها که پروتيين‌هاي سيستم ايمني بدن هستند و به مهاجميني نظير ويروسها مي چسبند مي توانند براي آنان که در خطر ابتلا به بيماري آنفلوآنزاي مرغي قرار دارند مورد استفاده قرار گيرند.

پژوهشگران در آخرين شماره مجله بيولوژي مولکولي و ساختاري طبيعت گزارش دادند که در آزمايشات مربوط به استفاده از اين پادتن‌ها در موش، چندين نوع از ويروس‌هاي آنفلوآنزا خنثي شده اند.

رابرت ليدينگتون از انستيتوي تحقيقات پزشکي در لا جولاي کاليفرنيا در اين خصوص اظهار داشت: ما واقعا شگفت زده شديم هنگامي که در يافتيم که اين پادتن‌ها قادر بودند حجمي به اين بزرگي از ويروس از جمله نوع H1N1 را خنثي سازند.

به سختي مي توان با آنفلوآنزا مبارزه کرد زيرا اين ويروس خود را در لفافه پروتئين آبنبات شکلي به نام هماگلوتينين و نورامينيداس مي پوشاند که به طور منظم تغيير شکل مي دهد و به آنفوآنزاي نوع A شکل يا علائم H يا N را مي دهد.

واکسن‌هاي که هماگلوتينين را هدف قرار مي دادند به دليل تغييرات ويروس بايد هر سال فرمول‌بندي مجدد شوند زيرا ويروس‌ها در مقابل واکسن مقاوم مي شدند.

اما در شيوه جديد پادتن‌هاي جديد به قسمتي از ويروس که کمتر تغيير مي کند مي چسبند که اين مسئله باعث اخلال در کار ويروس در زماني مي شود که قصد ورود به سلول را دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.44186s, 18q