مخبر کميسيون بهداشت:سرانه درمان سال 88 اگر مديريت شود عدد ايده آلي است

۱۳۸۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۵۵ - کد خبر: 15437
 مخبر کميسيون بهداشت:سرانه درمان سال 88 اگر مديريت شود عدد ايده آلي است
دکتر "شاهرخ رامين"‌ روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود : در زمان حاضر بيمه ها به ميزان 250ميليارد تومان به بيمارستان ها بدهي دارند که هر چه سرانه درمان بيشتر باشد صندوق بيمه راحت تر مي تواند اين قبيل بدهي ها را پرداخت کند.
رامين گفت: بيمه ها به برخي بيمارستان ها از تير ماه امسال بدهي هاي خود را پرداخت نکرده اند در نتيجه برخي بيمارستان هاي دولتي امکانات و تجهيزات کافي براي پذيرش بيماران را ندارند.
وي همچنين بر پيگيري مسوولان ذيربط براي مطالبات بيمه اي بيمارستان ها تاکيد کرد و گفت: در صورتيکه اين مطالبات وصول نشود بيمارستان ها به ورشکستگي منجر مي شوند .
وي همچنين به پرداخت از جيب مردم در نظام سلامت اشاره کرد و گفت:‌ بر اساس قانون برنامه چهارم توسعه سهم مردم از هزينه هاي سلامت حداکثر از 30 درصد افزايش نيابد.
وي ادامه داد:‌ سرانه درمان يکي از علل تعيين کننده ميزان سهم مردم از هزينه هاي سلامت است که هر چه بيشتر باشد پرداخت از جيب مردم نيز کمتر مي شود .
به گفته دکتر "شهاب الدين صدر" رييس کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي
در بودجه پيشنهادي حوزه سلامت سال 88 رقم 65هزار ريالي براي سرانه درمان تعيين شده بود که اگر اين رقم تصويب مي شد مردم مجبور بودند 70درصد هزينه هاي درماني را از جيب خود پرداخت کنند و اين اصلا عادلانه نيست.
وي اظهار داشت: به همين خاطر پس از کش و قوس هاي فراواني در مجلس و ارايه نظرات کارشناسان امر بهداشت و درمان در خصوص تهديدات حوزه سلامت در سال آينده ، 100هزار ريال براي سرانه درمان تصويب شد که با اين رقم هزينه هاي پرداختي مردم بسيار کمتر مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.24725s, 18q