شيمي درماني برخي از سلولهاي سرطاني را قوي‌تر مي‌كند

۱۳۸۷/۱۲/۲۱ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 15450
شيمي درماني برخي از سلولهاي سرطاني را قوي‌تر مي‌كند
با توجه به اين يافته جديد پژوهشگران توصيه مي‌كنند كه براي سلولهاي مختلف بايد درمانهاي مختلف و متناسب با نوع سلول در نظر گرفته شده و اعمال شود. در اين پژوهش جديد معلوم شد يك داروي استاندارد مخصوص شيمي درماني ممكن است مجموعه‌اي كوچك اما مهاجم از سلولهاي سرطاني مغز را حتي به انواع مرگبارتر و كشنده‌تر تبديل كند.

محققان در اين بررسي‌ها دريافتند كه چطور اين سلولها مي‌توانند به سلولهاي خطرناك مبدل شدند و در نهايت بيماري را تشديد نمايند.

پژوهشگران معتقدند: اين يافته در نهايت منجر به كشف راه‌هاي بهتر و مفيدتر براي تخريب تومورهاي مغزي خواهد شد.

دكتر اندرس پرسون، پژوهشگر دانشگاه كاليفرنيا در سانفراسيسكو در اين پژوهش خاطرنشان ساخت: اين تحقيق در واقع نشان مي‌دهد كه انتخاب روشهاي درماني مناسب و متفاوت عليه انواع و گروه‌هاي مختلف سلولها تا چه اندازه حائز اهميت است. به اين ترتيب يك پزشك متخصص نمي‌تواند تنها يك شيوه درمان را بكار بگيرد و تصور كند كه با اين روش تمام سلولهاي سرطاني نابود خواهند شد.

شرح اين تحقيق در نشريه «سل استم سل» منتشر شده است.

محققان مي‌گويند: برخي از سرطانهاي مغزي در افراد بالغ پيچيده و نسبت به درمانهاي استاندارد و متداول مقاوم هستند. اين مقاومت در گروه كوچكي از سلولهاي حاشيه‌اي مغزي بسيار بيشتر است اما همين تعداد كم مي‌توانند انواع مختلفي از سلولهاي سرطاني با ويژگي‌هاي مختلف توليد كرده و بيماري را وخيم‌تر كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.52908s, 19q