سلامتي از قفسه داروخانه‌ها بيرون نمي‌آيد

۱۳۸۷/۱۲/۲۱ - ۱۲:۱۳ - کد خبر: 15454
 سلامتي از قفسه داروخانه‌ها بيرون نمي‌آيد
دكتر ماشاءالله فرخنده با بيان اين كه داشتن همه چيز در زندگي بدون بهره‌مندي از سلامت معنا ندارد، افزود: اگر زماني فرا برسد که ما به ريشه و اصل خود برگرديم و به طبيعت اعتماد كنيم، از زندان بيماري‌ها نجات پيدا مي‌كنيم.

اين محقق و پژوهشگر علم تغذيه ادامه داد: به طور كلي علت اغتشاش و ناهماهنگي در بدن چيزي نيست جز به هم خوردن تعادل شيميايي كه تمام هستي و بدن ما را در بر گرفته است.

وي با اشاره به اين نكته كه طبيعت سرمايه و ثروت عظيمي را براي ما به ارمغان مي‌آورد، گفت: ما در اثر ندانم كاري و تغذيه غلط مواد قليايي و شيرين بدن را به ماده قندي، ترش و اسيدي تبديل مي‌كنيم. وجود سيل عظيمي از داروهاي ضد اسيدي در داروخانه گوياي اين واقعيت است كه انسان به شدت تعادل اسيد و باز بدن خود را به هم زده است.

وي تاكيد كرد: اگر كسي مي‌خواهد سالم باشد بايد اين تعادل را برقرار كند، به عبارت ساده از غذاهاي اسيدساز از جمله مواد حيواني، گوشت، لبنيات و تمام غذاهاي پخته استفاده نكند.

وي با اشاره به اين كه نام ديگر سرطان كشنده بي‌صداست، افزود: نبايد خوشحال باشيم از اين كه بدن هيچ علامت بيماري را نشان نمي‌دهد چرا كه سرطان شاه و گدا نمي‌شناسد و ميلياردها انسان با شيوه‌هاي متداولي كه ما هم با آن‌ها سر و كار داريم، تندرستي و سلامت خود را از دست داده‌اند.

دكتر فرخنده تاكيد كرد: تندرستي از قفسه داروخانه بيرون نمي‌آيد، بلكه نتيجه يك زندگي سالم و تغذيه طبيعي است كه در آن قوانين طبيعت جاي داشته باشد.

وي ادامه داد: تا وقتي كه قوانين طبيعت را فراموش كرده و به آن‌ها پشت كرده‌ايم طبيعي است كه بايد بيمار باشيم.

دكتر فرخنده كه شخصا مبتلا به سرطان بوده و با تغيير شيوه زندگي و تغذيه بر اين بيماري غالب شده است، در اين باره گفت: من با ابتلا به سرطان زمين‌گير شدم، شيمي درماني را شروع كردم در حالي که تمام دست‌ها و بدنم پر از سرم و سوزن بود، پزشك‌ها به من گفته بودند تا 8 ماه ديگر بيشتر زنده نمي‌مانم ولي من با خواندن يك كتاب شيوه زندگي‌ام را تغيير داده و سلامتي‌ام را به دست آوردم.

اين پژوهشگر علم تغذيه ادامه داد: بيماري كه پزشك‌ها و متخصصان دنيا از درمان آن عاجز بودند، به اين ترتيب با بازگشت من به زندگي طبيعي درمان شد و من اگر اين راز طبيعت را زودتر مي‌فهميدم اين همه رنج و بيماري را تحمل نمي‌كردم.

وي با بيان اين كه مادران بايد سلامتي را بر سر ميز بياورند، افزود: تا وقتي خانم‌ها و مادران متحول نشوند صحبت از سلامتي و تندرستي و بازگشت به تغذيه طبيعي تاثير چنداني ندارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.23053s, 19q