امامی رضوی:در حال مذاكره با سازمان نظام پزشكي براي رسيدن به تعرفه توافقي هستيم

۱۳۸۷/۱۲/۲۲ - ۱۰:۲۰ - کد خبر: 15467
امامی رضوی:در حال مذاكره با سازمان نظام پزشكي براي رسيدن به تعرفه توافقي هستيم
دكتر حسن امامي رضوي در حاشيه نشست خبري معرفي ماده جديد دنداني با بيان اين كه افزايش سرانه در صحن علني مجلس نيز به تصويب رسيد، اظهار كرد: با تاييد شوراي نگهبان و ابلاغ قانون بودجه، سرانه به حد قابل قبولي مي‌رسد.

وي با بيان اين كه بخش اعظمي از مردم، خدمات بستري مورد نياز را از مراكز دولتي دريافت مي‌كنند،‌ افزود: اين در حالي است كه بخشي از منابع سازمان‌هاي بيمه‌گر به بخش خصوصي مي‌رود پس اين سازمان‌ها بايد نسبت به مديريت صحيح منابع دقت داشته باشند.

معاون سلامت وزير بهداشت با بيان اينكه با اين ميزان سرانه مشكلات مراكز درماني دولتي كمتر مي‌شود، گفت: سرانه 87، ‌حدود پنج هزار تومان تعيين شده بود.

دكتر امامي رضوي افزود: افزايش تعرفه‌ها هم به سمت هزينه‌هاي جاري بيمارستان (هتلينگ) سوق مي‌يابد و اعضاي هيات علمي و متخصصان نيز ملزم به كار در يك مركز (دولتي يا خصوصي) مي‌شوند.

وي با اشاره به وجود قانوني مبني بر اين كه اعضاي هيات علمي تا درجه دانشياري صرفا مجاز به فعاليت در يك بخش دولتي هستند، يادآور شد: با افزايش كيفيت خدمات و افزايش دريافتي پزشكان بايد محل خدمت اعضاي هيات علمي در بخش دولتي محدود شود.

معاون سلامت وزير بهداشت در خصوص هدفمند شدن يارانه‌ها و مباحثي چون تامين منابع كافي براي تورم ايجاد شده در حوزه سلامت گفت: فعلا بحث هدفمند شدن يارانه‌ها به تصويب مجلس نرسيد.

دكتر امامي رضوي با تاكيد بر اينكه هم اكنون در حال گفت و گو با سازمان نظام پزشكي براي رسيدن به تعرفه توافقي و به نفع مردم در بخش خصوصي هستيم، گفت: افزايش سرانه به شرط مديريت درست منابع خبر خوشايندي است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.27426s, 18q