طي يك هفته اخير

ابهامات مرگ مشكوك زن جوان در اصفهان همچنان ادامه دارد

۱۳۸۷/۱۲/۲۲ - ۱۰:۵۲ - کد خبر: 15475
ابهامات مرگ مشكوك زن جوان در اصفهان همچنان ادامه دارد

به گزارش خبرگزاري سلامت نیوز روز پنج‌شنبه هفته گذشته در حالي یک زن 22 ساله به نام آرزو سیم‌چی براي عمل زايمان به بيمارستان اشرفيه خميني‌شهر منتقل شد كه با وجود تاييد سلامتي كامل وی از سوی پزشک مربوطه و نبود هیچ‌گونه اشکالی در روند زايمان،‌ اين عمل به مرگ وی منتهي شد.

محمد حاج‌ابراهيمی همسر این زن درباره نحوه مرگ همسرش گفت: ساعت شش صبح روز پنج‌شنبه به علت درد شديد همسرم، ‌وي را به زايشگاه بيمارستان اشرفي خميني‌شهر منتقل كردم و ساعت هشت صبح، عمل زايمان طبيعي توسط ماما كه مسئول پرونده پزشكی بيمار طی دوران بارداري بود، آغاز و تا ساعت 5/11 عمل به طول انجاميد.

وي بيان داشت: پس از پایان این عمل پزشكان جراح وضعیت همسر و فرزندم را مناسب اعلام کردند اما نیم ساعت بعد به گفته پزشکان فرزندم دچار ايست قلبي شده و باید به بيمارستان خصوصي منتقل می‌شد بنابراین به سرعت نوازدم را به بيمارستان شهيد صدوقي اصفهان منتقل کردم.

حاج‌ابراهيمي افزود: ساعت 14 همان روز، مسئولان بيمارستان اشرفي خميني‌شهر طي تماس تلفني اطلاع دادند كه بايد رحم همسرم را در بياورند و به همين علت مجبور به انتقال وی به بيمارستان بهشتي اصفهان هستند.

وی با بیان اینکه در حالی که «آرزو» در اغماء بود به بیمارستان مذکور انتقال داده شد ادامه داد: مسئولان بيمارستان شهيد بهشتي اصفهان با اعلام اينكه به علت خونريزي شديد رحم قادر به انجام هیچ کاری نیستند خواستند تا همسرم به بيمارستان الزهرا منتقل شود.

وی اضافه کرد: پس از انتقال «آرزو» به این بیمارستان، وی را در بخش ICU بيمارستان بستري کردند اما پس از تزريق خون و پس زدن آن از بيني بيمار، صبح روز بعد خبر مرگ همسرم را به من دادند.

حاج‌ابراهيمي گفت: در پرونده پزشكي قانوني همسرم علت فوت وی قصور پزشكي عنوان شده است.

علت مرگ آرزو هنوز ناشناخته است

رئيس بيمارستان اشرفي خميني‌شهر نیز با بیان اینكه هنوز علت اصلي مرگ این زن مشخص نشده است گفت: با تشكيل كميته‌هاي مختلف به دنبال حل اين مسئله هستيم.

رضائيان افزود: با توجه به اینکه بيمار از اوايل دوران بارداري تا زمان زايمان امور درماني خود را در مطب یک مامای خصوصي پيگيري كرده و از طريق عقد قراردادي كه این ماما با بيمارستان مذکور داشته بستری و عمل زايمان انجام گرفته است بنابراين بيمارستان هيچ نقشي در فوت این زن ندارد.

وي با بیان اینکه یك ماما قدرت انجام عمل سزارين را ندارد اضافه کرد: در حين عمل زایمان، يك متخصص زنان و زايمان نیز ناظر بود اما با توجه به خونريزي شديد و پارگي رحم بيمار، این زن به تشخيص جراح در حالي به بيمارستان شهيد بهشتي منتقل شد كه تمام امكانات لازم براي درمان وی در اين بيمارستان وجود داشت.

بيمارستان اشرفي خميني‌شهر در فوت آرزو مقصر نیست

رئيس بيمارستان اشرفي خميني‌شهر با بيان اينكه هنوز نقش ماما و جراح در مرگ « آرزو سیم‌چی » مشخص نشده است اظهار داشت:‌ با توجه به اينكه بيمار در بيمارستان اشرفي اصفهان فوت نكرده و یک عمل جراحي در بیمارستان شهيد بهشتي و عمل ديگری نیز در بيمارستان الزهرا روی بیمار به منظور كنترل خونريزي رحم انجام شده است که به مرگ وی منتهي شده بنابراین قصوری متوجه بيمارستان اشرفي خميني‌شهر نیست.

وي با بيان اينكه طي سه سال اخير هیچ زن بارداري در این بیمارستان فوت نکرده است اظهار داشت: اين بيمارستان كمترين آمار عمل سزارين را در سطح استان اصفهان به اختصاص داده و جزو بيمارستان‌هاي برتر كشوري در اين زمينه قرار دارد.

رضائیان افزود: در این مورد نیز آرزو سیم‌چی در صحت كامل برای زایمان به بيمارستان منتقل شده بود اما حین عمل جراحی دچار خونريزي رحم شد.

وی گفت:‌ با توجه به اینکه اينرسي رحم از عوارض شايع زايمان طبيعي است بنابراین شرايط و فضاي اتاق عمل و امكانات بيمارستان باید طي جلسات متعدد بررسي شود و در مورد مرگ این زن 22 ساله نیز این بررسی‌ها انجام می‌گیرد اما نتایج آن مبنی بر اینکه كه فضاي اتاق عمل تا چه اندازه روي مرگ آرزو تاثير داشته، کاملا محرمانه است.

عوارض زایمان علت مرگ آرزو سیم‌چی بوده است

معاون بهداشتي شبكه بهداشت و درمان خميني‌شهر نیز گفت: كميته مرگ و مير مادران باردار به منظور بررسی مسایلی از این دست تشكيل شده كه تاکنون دو جلسه از آن تشکیل شده است و چهارشنبه هفته جاري نیز سومين جلسه آن تشكيل می‌شود.

مصطفي رضايي علت فوت «آرزو سیم‌چی» را عوارض زايمان دانست و تصریح کرد: در این مورد عمل زايمان به شكل طبيعي انجام گرفته است اما بعد از زايمان رحم پاره شده و بیمار دچار خونريزي شديد شده است.

وي اضافه کرد: وخيم شدن حال بيمار باعث شد تا با تشخيص پزشكان، رحم وی خارج شود بنابراین «آرزو سیم‌چی» برای انجام این عمل به بيمارستان شهيد بهشتي اصفهان منتقل شد.

معاون بهداشتي شبكه بهداشت و درمان خميني‌شهر ادامه داد: با انجام عمل مذكور سطح هوشياري بيمار به شدت كاهش یافته و مجبور به انتقال وی به بيمارستان الزهرا شدیم.

وی تصریح کرد: طی یک سال اخیر هیچ‌گونه فوت زنان قبل، بعد یا حین عمل زایمان در خمینی‌شهر گزارش نشده است.

گفتنی است با وجود پیگیری‌های صورت گرفته اما خبرنگار این رسانه تاکنون موفق به مصاحبه با معاونت درمان استان و مسئولان سازمان نظام پزشکی خمینی‌شهر درباره این موضوع نشده‌ است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
عسل
بیمارستانی که ی سرم تو داروخانه اش پیدا نشه انتظاری بیش از این نمیتوان ازش داشت .
0.6118s, 19q