ميگرن در دوران بارداري خطر سكته مغزي را در پي دارد

۱۳۸۷/۱۲/۲۶ - ۱۱:۰۷ - کد خبر: 15505
ميگرن در دوران بارداري خطر سكته مغزي را در پي دارد
بر اساس تحقيق جديدي كه شرح آن در مجله «مديكال بيريتيش» به چاپ رسيده، ميگرن‌ در دوران بارداري مي‌تواند سرنخي باشد كه نشان مي‌دهد مادر با خطر ابتلا به سكته مغزي، بيماري قلبي و لخته شدن خون مواجه است.

گروهي از محققان به سرپرستي دكتر چريل بوشنل، متخصص اعصاب دانشگاه ويك فارست در نورت كاروليناي آمريكا در اين پژوهش از اطلاعات بدست آمده از 18 ميليون بيمار آمريكايي استفاده كرده‌اند.

اين بيماران بين سالهاي 2000 تا 2003 از بيمارستان مرخص شده بودند.

محققان دريافتند در بين بيماران تحت مطالعه 44 هزار زن باردار به دليل ابتلا به سردردهاي شديد ميگرني در بيمارستان بستري بوده‌اند. در اين گروه ارتباط قوي بين بروز سكته مغزي، حمله قلبي، فشار خون با ابتلا به بيماري خطرناك دوران بارداري موسوم به پره اكلامپسي مشاهده شد.

پره اكلامپسي، حالت مسموميت زايماني است كه ممكن است منجر به تشنج حاملگي شود. اين حالت شامل حمله تشنجي و اغما و به ندرت اغماي به تنهايي است كه در زنان باردار در مدت كوتاهي بعد از زايمان اتفاق مي‌افتد و با فشار خون و پيدايش آلبومين در ادرار همراه است.

در اين تحقيق تاكيد شد زنان بارداري كه دچار اين قبيل سردردها مي‌شوند بايد به طور دقيق تر و منظم تر از اين حيث تحت نظر پزشك متخصص قرار داشته باشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.23466s, 18q