بازي بيشتر در دوران كودكي، ضامن سلامت دوران بزرگسالي است

۱۳۸۷/۱۲/۲۷ - ۱۰:۳۳ - کد خبر: 15529
بازي بيشتر در دوران كودكي، ضامن سلامت دوران بزرگسالي است
نتايج يك پژوهش جديد نشان داد وقتي به كودكان فرصت‌هاي بيشتري داده مي‌شود كه بتوانند در منزل بازي كنند با بالا رفتن سن، كودكان تمايل بيشتري به جنب و پوش و فعاليت بيشتر در طول زندگي پيدا مي‌كنند.

اين پژوهش از سوي محققان استراليايي در دانشگاه اوتاگو در شهر سيدني انجام گرفته است محققان هزار نفر از متولدين شهر دو نيدن در اين كشور را از زمان تولدشان در سال‌هاي 1972 يا 1973 تحت مطالعه و بررسي قراردادند نتايج اين تحقيق با عنوان پژوهش سلامت و رشد چند رشته‌اي، ارايه شده است.

اين پژوهشگران دريافتند كودكاني كه در سنين هفت تا 9 سالگي مي‌توانند در منزل بازي‌هاي مختلف مانند بالا رفتن از درخت‌ و بلندي‌ها، دوچرخه سواري، توپ بازي و انواع تفريحات كودكانه ديگر را تجربه كنند در بزرگسالي بيشتر به فعاليت‌هاي اجتماعي و خلاقانه شركت مي‌كنند به علاوه اين كودكان وقتي به سنين 15 و 18 سالگي برسند در فعاليت‌هاي ورزشي بيشتر از ساير همسالان خود شركت مي‌كنند.

دكتر رز ريچاردز محقق دانشگاه اوتاگو كه سرپرستي اين پژوهش را بر عهده داشت، در اين باره تاكيد كرد : تشويق كردن كودكان و نوجوانان به ورزش كردن و افزايش تحرك و جنب و جوش جسمي ‌تضميني مهم براي حفظ سلامت و رشد آن‌هاست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.65953s, 18q