10محصول جديد غذايي در هفته سلامت نشان ايمني مي‌گيرند

۱۳۸۸/۰۱/۱۷ - ۰۹:۳۴ - کد خبر: 15588
10محصول جديد غذايي در هفته سلامت نشان ايمني مي‌گيرند
هدايت حسيني در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: تاكنون 10محصول غذايي شامل ماكاروني، لبنيات و آجيل توانسته‌اند، نشان ايمني و سلامت وزارت بهداشت را كه علامت مفيد بودن آنها براي ارتقاي سلامت مصرف كنندگان و توصيه وزارت بهداشت به مصرف آن است را دريافت كرده‌اند.
وي اضافه كرد: در زمان حاضر حدود 130 محصول غذايي داخلي براي دريافت نشان ايمني و سلامت وزارت بهداشت تشكيل پرونده داده‌اند كه از اين تعداد 10محصول شامل 6 نوع آبميوه طبيعي بدون مواد نگهدارنده با بسته‌بندي بهداشتي، 2 محصول بسته بندي شده خرما و 2 محصول بسته شده زعفران اين نشان را در هفته سلامت از وزارت بهداشت دريافت مي‌كنند.
مدير كل نظارت بر مواد غذايي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي وزارت بهداشت گفت: نوشيدني‌هايي كه در هفته سلامت نشان ايمني و سلامت وزارت بهداشت را دريافت مي‌كنند، شامل آب پرتقال، آب انار، آب گريپ فرويت و آب انگور قرمز هستند كه مشخصات آنها به طور رسمي در مراسمي كه 19 فروردين در انستيتو تغذيه برگزار مي‌شود، اعلام مي‌شود.
نشان ايمني و سلامت، شبيه يك سيب است كه علامت تيك وسط آن قرار گرفته است و كلمه سالم نيز در آن خوانده مي‌شود، اين علامت نشانه حداكثر كيفيت و مفيد بودن يك محصول غذايي است كه از سوي وزارت بهداشت به محصولات غذايي و بهداشتي داده مي‌شود، مجوز توليد و شماره پروانه ساخت يك محصول كه از سوي وزارت بهداشت به يك محصول داده مي‌شود، نشانه رعايت حداقل استانداردهاي توليد در يك محصول است و الزاماً به معناي مفيد بودن آن نيست.
حسيني در اين گفت‌و‌گو همچنين اعلام كرد كه اداره كل نظارت بر مواد غذايي، آشاميدني، بهداشتي و آرايشي وزارت بهداشت موفق به دريافت گواهينامه مديريت كيفيت ايزو 9001 سال 2008 شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.8351s, 18q