انجام موفق هزارو900 پيوند كليه درسال گذشته

۱۳۸۸/۰۱/۱۷ - ۱۱:۰۱ - کد خبر: 15601
انجام موفق هزارو900 پيوند كليه درسال گذشته
مصطفي قاسمي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اقدامات انجام شده براي بيماران كليوي طي سال گذشته گفت: در سال گذشته با پيگيري‌هاي انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي و توسط جراحان و متخصصان در سراسر كشور حدود 1900 مورد پيوند كليه با موفقيت انجام شده است.

وي با بيان اين كه هر ساله با فرا رسيدن تعطيلات نوروز به دليل نيمه فعال بودن بخش‌هاي جراحي و بيمارستان‌ها، با تعطيلي بخش‌هاي جراحي پيوند كليه نيز مواجه مي‌شويم؛ ادامه داد: از روز گذشته (15 فروردين) مراحل انجام پيوند كليه در تمامي 137 شعبه و نمايندگي انجمن حمايت از بيماران كليوي در سراسر كشور آغاز شده است. به اين ترتيب بيماران دياليزي نيازمند پيوند كليه كه با مجوز پزشكان شرايط دريافت كليه و عمل جراحي را دارند، مي‌توانند به مراكز انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي مراجعه كرده و براي تشكيل پرونده اقدام كنند.

رييس انجمن حمايت از بيماران كليوي گفت: با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، امروز بيماران دياليزي و كليوي در شهرهاي كوچك مي‌توانند از طريق دفاتر انجمن در سراسر كشور، خدمات مورد نياز خود را بدون مراجعه به شهرهاي بزرگ دريافت كنند.

قاسمي با تاكيد بر آن كه بيماران كليوي و نيازمند پيوند براي پيگيري امور خود تنها به مراكز انجمن حمايت از بيماران كليوي مراجعه كنند؛ توصيه كرد: بيماران دياليزي براي دريافت كليه به هيچ عنوان از طريق افراد سودجو و برخي دلالان فرصت‌طلب كه مدعي فراهم آوردن كليه پيوندي در كوتاه‌ترين زمان هستند، اقدام نكنند؛ چرا كه تنها مرجع رسمي و قانوني براي پيگيري امور مربوط به پيوند كليه، انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي است. متاسفانه طي سال گذشته شاهد بوديم كه برخي بيماران توسط افراد فرصت طلب فريب خورده و مبالغ قابل توجهي پول و مدارك بيماران به سرقت رفت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.29308s, 18q