قائم مقام کمیته سلامت مجمع تشخیص مصلحت نظام :

یک کاسه شدن انواع مختلف بیمه ها درکشور

۱۳۸۸/۰۱/۱۷ - ۱۱:۰۵ - کد خبر: 15606
یک کاسه شدن انواع مختلف بیمه ها درکشور

علی باغبانیان درگفتگو با خبرنگار سلامت نیوز افزود: درحال حاضر بیش از 10 میلیون نفر از جمعیت کشور بیمه نیستند و این درصورتی که با این وجود 10 میلیون نفر درکشور بیش از یک بیمه استفاده می کنند.
وی بیان داشت: درراستای تدوین سیاست های مجمع تشخیص مصلحت نظام در کشور، سیاست کلی نظام بیمه درمانی تدوین شد که درجهت رفع چهره های دوگانه بیمه های خدمات درمانی تنظیم شده است.
قائم مقام کمیته سلامت مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارکرد: درجهت شناسایی وضعیت بیمه ها درکشور و مقایسه با کشورهای دیگر به دنبال راهکارهایی به منظور نقش بیمه خدمات درمانی در سهم سلامتی مردم بودیم که در قالب یک کار تحقیقاتی درحال بررسی است.
وی با اعلام اینکه دولت ملزم است سیاست های کلی در حوزه بیمه های خدمات درمانی تعریف کند تصریح کرد: درهمین زمینه از 150 فرد خبره در عرصه بیمه خدمات درمانی از سراسرکشور دعوت شدند تا در تدوین سیاست های کلی نظام بیمه درمانی کمک کنند.
باغبانیان اضافه کرد: درحال حاضر نزدیک به 60 میلیون نفر بیمه شدند که به علت ارائه خدمات درمانی از سوی وزارت بهداشت و کفیل بودجه به وزارت رفاه باعث شده که متولی اصلی بیمه کردن مردم مشخص نشود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.17519s, 19q