بدبيني مادران، روي رژيم غذايي فرزندان تاثير نامطلوب دارد

۱۳۸۸/۰۱/۱۸ - ۱۱:۰۲ - کد خبر: 15622
بدبيني مادران، روي رژيم غذايي فرزندان تاثير نامطلوب دارد
اين پژوهش كه در كشور نروژ انجام گرفته حاكيست؛ زناني كه احساسات و افكار منفي دارند اغلب نمي‌توانند رژيم غذايي مناسبي را براي فرزندانشان تهيه كنند.

به گفته محققان؛ اين اولين پروژه تحقيقاتي است كه انواع رژيم غذايي فرزندان خانواده را در ارتباط با شرايط رواني و اجتماعي مادران آنها مورد تجزيه و تحليل قرار داه است.

در اين پژوهش تحت عنوان «تحقيق پيوسته مادر و فرزند نروژي» به طور كلي 27 هزار و 763 مادر مورد بررسي و مطالعه قرار گرفتند. محققان 36 نوع ماده غذايي و نوشيدني مختلف را در نظر گرفته و از اين مادران سوال مي‌كردند كه چند نوبت و چه مقدار در روز به فرزند هشت ماهه خود از اين مواد غذايي مي‌خورانده‌اند. در اين سن كودكان اغلب ياد مي‌گيرند كه غذاها و خوردني‌هاي چرب و شيرين را به مواد غذايي سالم ترجيح دهند.

دكتر ايويند استروم روانشناس انستيتو بهداشت عمومي نروژ در اين تحقيق متذكر شد: ما دريافتيم مادراني كه به لحاظ احساسي وضعيت بي‌ثباتي دارند و دچار حالتهايي چون اضطراب و نگراني، ‌عصبانيت، اندوه و اعتماد به نفس پايين و يا دچار بدبيني و افكار منفي هستند بيشتر به كودكان خود غذاهاي چرب و شيرين مي‌دهند و توجهي به تغذيه سالم فرزندشان ندارند. اين اختلالات رواني باعث مي‌شود كه مادران اغلب تجربه ندارند كودك خود و شرايط تغذيه او را كنترل كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.65908s, 18q