مقاوم سازي مراكز درماني و برنامه‌ريزي براي حفظ آمادگي نيروهاي انساني در حوادث و بلايا

۱۳۸۸/۰۱/۱۸ - ۱۱:۰۳ - کد خبر: 15624
مقاوم سازي مراكز درماني و برنامه‌ريزي براي حفظ آمادگي نيروهاي انساني در حوادث و بلايا
دكتر امامي رضوي در مراسم روز جهاني بهداشت با بيان اينكه آخرين روز از هفته سلامت با عنوان مقابله با مشكلات حادث و بلايا نامگذاري شده است، اظهار كرد: در سوانح طبيعي چون سيل و زلزله بسياري از زيرساخت‌هاي بهداشتي درماني دچار آسيب مي‌شوند. از اين رو آماده سازي براي مقابله در صورت بروز احتمالي حوادث الزامي است.

وي با بيان اينكه نخستين روز از هفته سلامت با عنوان همكاري و مشاركت‌هاي بين بخشي نامگذاري شده است در ادامه طرح امداد نوروزي را نمود بارزي از اين مشاركت بين بخشي برشمرد كه دستاورد عظيمي را به همراه داشت.

معاون سلامت وزارت بهداشت دومين روز از هفته سلامت را سلامت گروه‌هاي در معرض خطر در حوادث و بلايا عنوان كرد و افزود: اين افراد بايد مشخصا شناسايي شوند تا در مواقع لزوم امدادرساني مناسبتري صورت گيرد.

امامي رضوي به سلامت و پدافند غيرعامل و مشاركت دستگاه‌هاي مختلف به عنوان يكي ديگر از نام‌هاي اين ايام اشاره كرد و افزود: با توجه به اهميت سلامت رواني و اجتماعي بازماندگان حوادث و سوانح طبيعي يك روز از ايام اين هفته نيز به اين موضوع اختصاص يافته است.

وي سلامت محيط در حوادث و بلايا را از مقوله‌هاي مهم برشمرد و افزود: از فوايد حفظ سلامت محيط، پيشگيري از گسترش و بروز انواع اپيدمي بيماريهاست.

وي در خاتمه از مشاركت بين بخشي كليه نهادها، سازمانها و وزارتخانه‌ها در جهت ارتقاي سلامت جامعه قدرداني كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.75972s, 18q