تولید آزمایشی داروی درمان بیماری پرمویی صورت در زنان در کشور

۱۳۸۸/۰۱/۱۹ - ۰۹:۱۸ - کد خبر: 15632
تولید آزمایشی داروی درمان بیماری پرمویی صورت در زنان در کشور
دکتر رامین میری در گفتگو با مهر افزود: یکی از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز توانسته است مجوز تولید نیمه صنعتی این فرآورده دارویی را دریافت کند و اکنون این فرآورده وارد فارماکوپه دارویی کشور نیز شده است.

وی گفت: این دارو منشاء گیاهی دارد و با نام "اپی لین" به صورت موضعی برای بیماری "هیرسوتیسم" که نوعی بیماری پوستی رایج در خانم ها بوده و به صورت ایجاد و رشد موهای زائد در صورت زنان ظاهر می شود به کار می رود.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: نکته نگران کننده ای که برای تولید این فرآورده دارویی وجود دارد این است که در استان فارس هیچ سایت و کارخانه تولید مواد دارویی وجود ندارد و شرکتی که در مرکز رشد مستقر است نیز خط تولید کارخانه ای برای تولید این دارو در دسترس ندارد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر کارخانه های دارویی نیز تمایلی برای خرید این فرآورده دارویی و تولید آن ندارند و یا پیشنهاداتی که برای خرید می دهند متناسب به زحماتی که برای تولید این فرآورده دارویی کشیده شده، نیست.

میری تاکید کرد: البته راه حل پیشنهادی برای رفع این معضل این است که با ایجاد مشارکت و خرید خدمت از کارخانه های دارویی در سایر استانها یا تهران بتوان این فرآورده دارویی را به تولید انبوه رساند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.3217s, 19q