سيگاري‌ها تمايل كمتري براي خريد سيگارهاي مصوربه ناهنجاري‌ها دارند

۱۳۸۸/۰۱/۱۹ - ۰۹:۴۵ - کد خبر: 15645
سيگاري‌ها تمايل كمتري براي خريد سيگارهاي مصوربه ناهنجاري‌ها دارند
دكتر معدني در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به همكاري‌هاي شركت دخانيات با وزارت بهداشت و جمعيت مبارزه با استعمال دخانيات، گفت: اكثر سيگار‌هاي مصرفي در كشور به ناهنجاري‌هاي ناشي از سيگار مصور شده‌اند. بنا بر بررسي‌هاي آماري صورت گرفته، عمده فروشان سيگار، مدعي هستند كه تصاوير بهداشتي در اغلب سيگارها، چه توليد داخل و چه وارداتي و توليد مشترك، درج شده است.

كاهش 10 تا 12 درصدي مصرف سيگار به دنبال درج ناهنجاري ناشي از مصرف سيگار

دبير اجرايي جمعيت مبارزه با استعمال دخانيات، درج تصاوير بهداشتي بر روي پاكت‌هاي سيگار را يكي از راه‌هاي كاهش مصرف سيگار دانست و گفت: تجربه كشورهايي كه در اين زمينه وارد شده‌اند نشان مي‌دهد كه مصور شدن پاكت‌هاي سيگار به ناهنجاري‌ها، كاهش 10 تا 12 درصدي مصرف سيگار را به دنبال دارد.

مصور شدن سيگارها به تصاوير بهداشتي، زمينه‌اي براي عدم مصرف در افراد متمايل به مصرف سيگار

وي گفت: درج اين تصاوير تنها به منظور كاهش مصرف در افراد سيگاري نيست، بلكه بيشتر به منظور عدم مصرف در افرادي است كه تمايل به مصرف سيگار دارند.

دكتر معدني با استناد به بررسي‌هاي آماري انجام شده، تاكيد كرد: بيشتر فروشندگان سيگار اذعان دارند كه از زمان درج تصاوير بهداشتي روي پاكت‌هاي سيگا‌ر، سيگاري‌ها تمايل كمتري براي خريد سيگار دارند. بنابراين مشخص است كه اين تصاوير براي كاهش مصرف سيگار بسيار تاثيرگذار بوده است.

تغيير هر شش ماه يك بار تصاوير بهداشتي پاكت‌هاي سيگار

دبير اجرايي جمعيت مبارزه با استعمال دخانيات، گفت: بر اساس تصميم گيري‌هاي انجام شده، تصاوير بهداشتي مدرج در پاكت‌هاي سيگار بايد هر شش ماه يكبار تغيير كنند. اين تصاوير بومي بوده و از پيش مصوب شده است.

گفتني است؛ اولين مرحله درج ناهنجاري‌هاي سيگار روي پاكت‌هاي سيگار از اواسط بهمن ماه سال گذشته اجرايي شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.51942s, 18q