پيشنهاد يک نماينده مجلس: در صورت تصويب، ماليات سلامت از مردم دريافت مي شود

۱۳۸۸/۰۱/۱۹ - ۱۰:۰۲ - کد خبر: 15653
  	 پيشنهاد يک نماينده مجلس: در صورت تصويب، ماليات سلامت از مردم دريافت مي شود
"شاهرخ رامين" در گفت و گو با ايرنا، بررسي هاي کارشناسي در خصوص اين پيشنهاد را با وزيران بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و رفاه و تامين اجتماعي آغاز خواهيم کرد تا پس از موافقت آنها و تصويب نهايي، ماليات سلامت در کشور نهادينه شود.
وي افزود: در اين پيشنهاد، ماليات سلامت به جاي حق درمان از کارمندان دولت به نسبت حقوق دريافتي آنها اخذ خواهد شد.
مخبر کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه "مردم در همه جاي دنيا علاقه اي به پرداخت پول براي هزينه هاي درماني خود ندارند"، گفت: 60 درصد هزينه هاي درماني در ايران را مردم پرداخت مي کنند و اعضاي کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي درصددند پرداخت اين هزينه ها توسط مردم را حذف کنند.
رامين، علت ارائه اين پيشنهاد را حذف هزينه هاي درمان توسط مردم ذکر کرد و گفت: مکانيزم ماليات سلامت به گونه اي است که با افزايش درآمد کارکنان دولت، سرانه درمان بيشتري پرداخت مي شود.
وي مثالي زد و گفت: چنانچه حقوق کارمندي پنج ميليون ريال باشد، 10 درصد از حقوق خود را به عنوان ماليات سلامت پرداخت مي کند و کارمندي که حقوق دريافتي اش، 10 ميليون ريال است، مجبور مي شود، 15 درصد حقوق خود را به عنوان ماليات سلامت پرداخت کند.
مخبر کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي گفت: فقط در اين صورت است که پول بيشتري به صندوق هاي بيمه واريز مي شود و در اين صورت مردم مجبور به پرداخت مستقيم هزينه هاي درماني نخواهند بود.
رامين همچنين از برنامه هاي کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي در سال جاري گفت و تاکيد کرد: ايجاد درآمد مستقل از بودجه نفت براي حوزه سلامت مهمترين اولويت کاري اين کميسيون در سال جاري است.
وي گفت: درآمد مستقل از بودجه نفت براي حوزه سلامت در دنيا به ماليات سلامت معروف است و همه کشورها از اين بودجه برخوردارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.31582s, 18q