مدیرعامل کانون هموفیلی ایران؛

سابقه درمان هموفیلی درایران به 40 سال رسید

۱۳۸۸/۰۱/۱۹ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 15658
سابقه درمان هموفیلی درایران به 40 سال رسید
احمد قویدل درگفتگو با خبرنگارسلامت نیوز افزود: مرکز تحقیقاتی هموفیلی و هموستاز به منظور پشرفت کار دردرمان بیماران هموفیلی طی ماه های آخر سال گذشته در دانشگاه تهران تاسیس شد.
وی بیان داشت: کانون هموفیلی ایران در بخش غیر دولتی ، مرکز درمان جامع هموفیلی ایران را از سال 80 تاسیس کرده به گونه ای که هم اکنوی این مرکز به یک مرکز بی نظیری در منطقه مدیترانه شرقی تبدیل شده و تامین کننده کلیه نیازهای درمانی بیماران هموفیلی است.
مدیر عامل کانون هموفیلی ایران خاطرنشان کرد: این مرکز به پیشرفت های قابل توجهی در عرصه پیشگیری از تولید بیمار هموفیلی دست یافته و توانسته با تعیین موتاسین( نوع ژن معیوب هر فرد را تعیین می کند) ناقلین هموفیلی سهم مهمی در کاهش موالید هموفیلی ایجاد کند.
وی اظهارکرد: این مرکز بدون تردید در امر پیشگیری از تولد بیماران هموفیلی با وجود آزمایشگاهی بسیار مجهز و انجام کارهای تشخیصی علمی در کشور صاحب مقام اول شده است.
قویدل تصریح کرد: آزمایشگاه مرکز درمان جامع هموفیلی ایران اخیرا در طرح وزارت بهداشت با انجام آزمایش مجدد بیماران و تکمیل بانک اطلاعاتی دولتی درکنار ازمایشگاه سازمان انتقال خون و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمره آزمایشگاه های مرجع نقش مهمی ایفا می کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.18558s, 18q