در هر10 دقيقه يك آمريكايي به عفونت ايدز آلوده مي‌شود

۱۳۸۸/۰۱/۲۲ - ۱۰:۱۳ - کد خبر: 15661
در هر10 دقيقه يك آمريكايي به عفونت ايدز آلوده مي‌شود
اين آمار طي يك برنامه پنج ساله گروهي در آمريكا تهيه و ارايه شده‌اند. مقامات كاخ سفيد، دپارتمان خدمات سلامت و انساني و همچنين مركز كنترل و پيشگيري امراض آمريكا اعلام كردند: هدف از اجراي اين برنامه با عنوان «اقدام عليه ايدز» مقابله با سهل انگاري و بي خيالي نسبت به بحران بيماري ايدز و ويروس اچ آي وي در ايالات متحده بوده است.

طبق آمار رسمي مركز كنترل و پيشگيري امراض آمريكا سالانه بيش از 14 هزار نفر از مبتلايان به ايدز در اين كشور جان خود را از دست مي‌دهند. ملودي بار نيز معاون رييس و مدير شوراي خط مشي داخلي كاخ سفيد در بيانيه‌اي اظهار داشت: برنامه اقدام عليه ايدز در تلاش است تا بحران ايدز را تحت نظر رادار ملي قرار دهد.

وي اضافه كرد: هدف ما از اجراي اين برنامه آن است كه به مردم آمريكا يادآوري كنيم كه ايدز و اچ آي وي هنوز تهديد جدي براي سلامت بشر محسوب مي‌شود و مردم را ترغيب كنيم تا حقايق لازم براي اقدام عليه اين بيماري و حفاظت از خود و جوامعشان را بدست آورند. مرحله اول اين برنامه حدود 45 ميليون دلار بودجه را به خود اختصاص داد. در پايان اين مرحله تاكيد شد كه در هر 5/9 دقيقه يك نفر در آمريكا به ايدز آلوده مي‌شود. طي اين برنامه از امكانات مختلف ويدئويي،‌ صوتي، چاپي و اينترنتي براي اطلاع رساني به مردم استفاده شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.52704s, 18q