کاهش مصرف کالري مايع در مقايسه با مواد غذايي جامد تاثير بيشتري درکاهش وزن دارد

۱۳۸۸/۰۱/۲۲ - ۱۰:۲۲ - کد خبر: 15664
کاهش مصرف کالري مايع در مقايسه با مواد غذايي جامد تاثير بيشتري درکاهش وزن دارد
دکتر بنجامين کابالرو از دانشکده سلامت عمومي دانشگاه جان هاپکينز از پژوهشگران اين طرح تحقيقاتي اظهار داشت: مصرف کالري مايع موجود در نوشيدنيها به موازات تشديد شيوع چاقي در ميان مردم آمريکا افزيش يافته است و نتايج اين پژوهش از سياست کاهش مصرف کالريهاي مايع بالاخص از نوشيدنيهاي حاوي شکر در ميان مردم حمايت مي‌کند.

در اين طرح پژوهشي محققان 810 فرد بالغ را مورد آزمايش قرار دادند که هدف از آن بررسي تاثير تغيير در مصرف نوشيدنيها بر وزن افراد براي مدت 18 ماه بود.

پژوهشگران، نوشيدنيها را در هفت طبقه و بر اساس ميزان کالري آنها دسته بندي کردند؛ نوشيدنيهاي حاوي شکر، نوشيدنيهاي رژيمي، شير، آب ميوه، قهوه و چاي با شکر، قهوه و چاي بدون شکر و نوشيدنيهاي الکلي که البته نوشيدنيهاي طبقه اول در راس نوشيدنيهاي حاوي کالري مايع قرار داشت.

در نهايت آنان با اشاره به اين که کاهش نوشيدنيهاي نوع اول بيشترين تاثير را در پروسه کاهش وزن دارد به اين نتيجه گيري دست يافتند که کاهش مصرف روزانه يک وعده از نوشيدنيهاي اين طبقه، پس از 18 ماه به ميزان 650 گرم از وزن افراد را کاهش مي‌دهد و به طور کلي کاهش مصرف کالريهاي مايع با کاهش وزن به ميزان 240 گرم در طول 18 ماه همراه خواهد بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.28176s, 18q