اختصاص بودجه كلان براي مقاوم سازي مراكزدرماني وبيمارستان‌ها

۱۳۸۸/۰۱/۲۲ - ۱۱:۳۵ - کد خبر: 15690
اختصاص بودجه كلان براي مقاوم سازي مراكزدرماني وبيمارستان‌ها
دكتر امامي رضوي در گفت‌وگو با ايسنا، با تاكيد بر لزوم حفظ آمادگي در مقابل حوادث و بلايا گفت: شعار امسال سازمان بهداشت جهاني، «سلامت در حوادث و بلايا» نيز بر آمادگي در مقابل حوادث تاكيد دارد.

وي افزود: بنابراين به منظور مقابله با حوادث و بلايا، تمام مراكز بهداشتي - درماني و بيمارستان‌هاي كشور بايد مقاوم‌سازي شوند. بر اين اساس يكي از روزهاي هفته سلامت در كشور به اين امر اختصاص داده شده تا با همكاري سازمان بحران كشور و رياست جمهوري شرايطي فراهم شود تا بودجه‌هاي برآورد شده در اين زمينه به خوبي به كار گرفته شوند. رقم‌هاي در نظر گرفته شده به اين منظور بسيار بالاست و براي حصول اين امر زمان بندي‌هايي در نظر گرفته شده است.

معاون سلامت وزير بهداشت با اشاره به نامگذاري سال جاري به عنوان سال اصلاح الگوي مصرف و با بيان اين كه اصلاح الگوي مصرف در وزارت بهداشت از دو جنبه برخوردار است، گفت: ابتدا آن كه وزارت بهداشت، خود به عنوان سازماني خدمتگزار بايد در هزينه‌ها صرفه جويي كرده و در جهت ارايه خدمات با حفظ تعادل، تلاش كند. بحث بعدي در اين زمينه بحث نوع ماموريت‌هاي وزارت بهداشت است مهم‌ترين امر در اين رابطه بحث تغذيه در جامعه است.

امامي رضوي گفت: در سال اصلاح الگوي مصرف، لازم است در وزارت بهداشت به بحث اصلاح الگوي تغذيه پرداخته شود؛ چرا كه اكنون روشن است كه هم در رده كودكان و نوجوانان و هم در بزرگسالان گروهي از مردم به سوء تغذليه دچار هستند گروهي ديگر با پرخوري و چاقي ناشي از آن مواجه هستند. بنابراين لازم است در اين زمينه تعادلي ايجاد شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.5847s, 18q