جراحی بر روی قلب تپنده ممکن شد

۱۳۸۸/۰۱/۲۵ - ۱۵:۵۷ - کد خبر: 15695
جراحی بر روی قلب تپنده ممکن شد
جراحی بای پس شریانهای کرونری قلب به عنوان درمان بیماری های مرتبط با گرفتگی عروق قلبی مورد استفاده فراوان قرار دارند. اما ظرافت مورد نیاز در این جراحی ها نیازمند توقف مصنوعی قلب است تا جراح بتواند با دقت و سرعت جراحی را به اتمام برساند.

دانشمندان دانشگاه وسدا ژاپن با خلق ماشین جراحی جدیدی این سیستم جراحی را دگرگون ساخته اند. این روبات جراح قادر است با ریتم ضربان قلب انطباق پیدا کرده و بدون نیاز به ایجاد ایست مصنوعی قلب، در هنگامی که قلب در حال تپیدن است جراحی را انجام دهد.

جراحی روباتیک به پزشکان اجازه می دهد بیماران را از طریق کنترل ماشینی که بسیار سریع تر، پاک تر و قابل انعطاف تر از دست انسان است، جراحی کنند.

روبات وسدا با محاسبه میلیمتری حرکات قلب و تطبیق دادن تجهیزات و ابزارهای جراحی موجود در روبات، می تواند جراحی بر روی قلب تپنده را به همان دقتی انجام دهد که بر روی قلب ثابت انجام می گیرد.

بر اساس گزارش گیزمگ، آزمایش بر روی این روبات جراح از سال 2004 آغاز شده و جراحی هایی با 95 درصد دقت تشخیص حرکات قلب بر روی قلب خوک توسط این روبات صورت گرفته است. با این وجود دانشمندان ژاپنی قصد دارند قبل از انتقال این روبات به اتاقهای جراحی، دقت تشخیص آن را تا 98 درصد افزایش دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.38091s, 18q