پخش 63 هزار ثانیه تیزر با موضوع سلامت از صدا و سیما

۱۳۸۸/۰۱/۲۶ - ۰۹:۲۷ - کد خبر: 15722
 پخش 63 هزار ثانیه تیزر با موضوع سلامت از صدا و سیما
دکتر آبتین مهدی پور تولید و پخش برنامه های تبلیغی مرتبط با سلامت جامعه را تجربه ای خوب توصیف کرد که مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است.
وی، نظارت ارزیابی و بازبینی منظم برنامه های سلامت محور شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی را از دیگر فعالیت های این شورا برشمرد و ادامه این روند را از سیاست های مهم شورای سیاستگذاری سلامت صدا و سیما در سال 88 دانست.

دکتر مهدی پور پرداختن به دیگر موضوعات نظام بهداشتی و سلامت کشور از جمله سوانح و حوادث، بیماریهای غیر واگیر و واگیر، مصرف خودسرانه دارو، تحرک و ورزش، بهداشت روان، جمعیت، تنظیم خانواده، سلامت دهان و دندان محیط زیست و تغذیه را از دیگر برنامه های این شورا در سال 88 ذکر کرد.

وی مقابله با مصرف خودسرانه دارو را مهم و لزوم فرهنگ سازی در این زمینه را لازم دانست و افزود : باتوجه به اینکه سالانه میلیاردها ریال منابع مالی و سرمایه ملی بدون نتیجه مطلوب هدر می رود لازم است فرهنگ سازی و اصلاح رفتار اجتماعی در این زمینه به صورت جدی در دستور کار رسانه ها قرار گیرد.

رئیس شورای سلامت سازمان صدا و سیما با بیان اینکه بهبود شاخص های سلامت جامعه با اصلاح الگوی مصرف امکان پذیر است گفت : 15 درصد از داروی موجود در کشور به صورت خودسرانه مصرف می شود که این میزان مصرف در ایران 3 برابر مصرف سایر کشورهاست.

رئیس شورای سلامت سازمان صدا و سیما با اعلام اینکه پرداختن به این موضوع در سال اصلاح الگوی مصرف در دستور کار شورای سیاستگذاری سلامت صدا و سیما ست، گفت : سال 87 این شورا در راستای ارتقاء سلامت جامعه اقدام به تولید و پخش 63 هزار ثانیه تیزر با موضوع سلامت در قالب 18 عنوان موضوع پزشکی و سلامت با هدف اصلاح و بهبود رفتارهای تغذیه ای کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.75505s, 18q