اولين تكنيك درمان فشار خون بالا ابداع شد

۱۳۸۸/۰۱/۲۶ - ۱۰:۱۳ - کد خبر: 15731
اولين تكنيك درمان فشار خون بالا ابداع شد
محققان اظهار داشتند؛ اين آزمايش براي معالجه فشار خون بالا در شهر ملبورن استراليا، با موفقيت به پايان رسيد و نتايج اميدوار كننده‌اي براي پزشكان و متخصصان برجاي گذاشت. اين آزمايش كلينيكي نشان داد: با بهره‌گيري از اين روش نوين فشار خون افراد شركت كننده در آزمايش به طور جدي و قابل توجهي بهبود پيدا كرد. روش جديد بر اساس درمان با سوند اعمال مي‌شود و در شرايطي به كار مي‌رود كه ديگر مصرف دارو براي كاهش فشار خون بيماران جواب نمي‌دهد.

پروفسور هنري كروم رييس مركز تحقيقاتي و آموزشي درماني قلب و عروق دانشگاه موناش با همكاري پژوهشگران انستيتو قلب و ديابت باكر و بيمارستان سنت وينسنت در اين كشور اين تكنيك نوين جراحي را ابداع كرده‌اند. در اين شيوه ابداعي، اعصاب در اطراف كليه دستكاري مي‌شوند تا به ميزان قابل ملاحظه‌اي سطح فشار خون را پايين بياورند.

پژوهشگران استراليايي تاكيد كردند: اين تكنيك بويژه براي بيماراني سودمند است كه به دليل فشار خون بالا بشدت در معرض خطر سكته مغزي يا حمله قلبي قرار دارند و در برابر درمانهاي دارويي معمولي نيز مقاوم شده‌اند.

جزئيات اين تحقيق در پنجاه و هشتمين اجلاس علمي سالانه در كالج كارديولوژي آمريكا ارائه شد و در مجله لانست به چاپ خواهد رسيد.

پروفسور كروم تاكيد كرد: نتايج اين آزمايش درمان فشار خون بالا در بيماران سراسر جهان را متحول خواهد كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.10818s, 19q