یک بحران:اخراج 156 نفر از پرسنل بيمارستان شهيد مدني تبريز

۱۳۸۸/۰۱/۲۷ - ۱۱:۲۵ - کد خبر: 15740
یک بحران:اخراج 156 نفر از پرسنل بيمارستان شهيد مدني تبريز
دکتر احمدعلي خليلي، در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: از آنجائي که در سال 86 و به دنبال وقوع زلزله در تبريز و آسيب ديدن بيمارستان بزرگ امام خميني(ره) اين شهر، مقرر شد اين بيمارستان به بيمارستان‌هاي شهيد مدني و امام رضا(ع) منتقل شود، لاجرم نيروهاي سه باب بيمارستان در دو بيمارستان به کار گرفته شدند.

وي اضافه کرد: اين در حالي بود که تعداد 700 نفر نيروي جديد براي بيمارستان امام رضا(ع) استخدام شده بود که با ادغام بيمارستان امام خميني(ره)، تعدادي از نيروها تعديل شد و 350 نفر از آنها به بيمارستان شهيد مدني انتقال داده شدند که همه آنها قراردادي بودند.

به گفته خليلي، با انتقال نيروهاي مزبور به بيمارستان شهيد مدني تعداد نيروهاي قراردادي اين مرکز درماني از 20 درصد به 50 درصد رسيد که حقوق آنها ‌بايد از محل درآمدهاي بيمارستان تامين مي‌شد درحالي که اين موضوع خارج از توان مرکز درماني بود.

وي تصريح کرد: با وجود مشکلات بسيار عديده، بيمارستان شهيد مدني طي دو سال گذشته به سختي نيروهاي قراردادي را تحمل کرد و در حال حاضر نيز تامين حق و حقوق آنها به هيچ عنوان براي بيمارستان قابل تصور نيست و تعديل نيرو اجتناب‌ناپذير است.

رييس دانشگاه علوم پزشکي تبريز با بيان اينکه خدمات‌رساني به بيماران نيازمند و تامين امکانات دارويي و درماني وظيفه اصلي بيمارستان شهيد مدني است، خاطرنشان كرد: در چنين شرايطي نبايد اين وظيفه ورسالت خطير فداي چند نيروي قراردادي شود!

خليلي اضافه کرد: بايد توجه داشت که اغلب نيروهاي اخراجي بيمارستان با تخصص‌هاي غير مرتبط به کار گرفته مي‌شدند و بيشتر آنها داراي مدرک ديپلم بودند، هر چند مشکلات آنها قابل درک است اما با توجه به معضلات بيمارستان چاره‌ا‌ي جز تعديل نيروها نداريم.

در همين حال پرسنل اخراجي بيمارستان شهيد مدني با اعتراض در محوطه اين بيمارستان، از مسؤولان تقاضاي کمک و رسيدگي به وضعيت خود كردند.

نماينده اين افراد به خبرنگار ايسنا گفت: ما براساس قرارداد کار مشخص مصوب هيأت وزيران از سال 86 در بيمارستان امام رضا(ع) به کار مشغول شديم، اما به دليل انتقال بيمارستان امام خميني(ره) اعلام کردند که ما اخراج هستيم و از اين پس هيچ قراردادي بين ما و بيمارستان بسته نخواهد شد.

هادي شاهي اظهار كرد: در بين اخراجي‌ها، کارشناسان تغذيه، علوم آزمايشگاهي، تکنسين اتاق عمل، کمک بهيار، منشي، نگهبان و متصدي امور دفتري و مرکز تحقيقات وجود دارد که هر يک از آنها براي بيمارستان مفيد و لازم است.

وي مدعي شد: متاسفانه برخي مسؤولان مربوطه به هيچ عنوان عدالت و انصاف را هم در اخراج نيروها رعايت نمي‌کنند؛ چرا که با اخراج ما، در پي آن هستند تا زمينه اشتغال آشناييان و فاميل‌هاي خود را فراهم كنند که در اين زمينه اسناد و مدارکي را در اختيار داريم که چنين روندي در سال هاي گذشته نيز وجود داشته است.

به گفته شاهي بيمارستان شهيد مدني تاکنون کارانه و اضافه کاري نيروهاي اخراج شده را هم پرداخت نکرده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30875s, 18q