مبتلايان به آلرژي فصلي، پوشيدن لباس‌هاي روشن و استفاده از عينك را فراموش نكنند

۱۳۸۸/۰۱/۲۷ - ۱۱:۴۷ - کد خبر: 15749
مبتلايان به آلرژي فصلي، پوشيدن لباس‌هاي روشن و استفاده از عينك را فراموش نكنند
براي افرادي که به گرده گياهان، گلها و درختان آلرژي دارند، اين گرده‌ها منجر به عطسه، خارش، ريزش آب بيني، اشک و سرفه مي‌شوند.

ژنگ جي رييس دپارتمان امراض پوستي بيمارستان رويي جين معتقد است: افرادي که داراي چنين حساسيتهايي هستند مي‌بايست از دست زدن به درختان يا گلها هم اجتناب ورزند و تنها با نگاه کردن از آنها لذت ببرند.

ژنگ در ادامه افزود: وقتي گرده گل در هوا وجود دارد مي‌تواند در چشم، پوست، بيني و شش جاي گيرد و منجر به واکنش آلرژيک شود، نشانه‌هاي اين حساسيت، ورم غشا مخاطي بيني، التهابات آلرژيک (در آلرژيهاي چشمي) و آسم‌هاي آلرژيک است.

برخلاف آلرژي نسبت به حيوانات خانگي و يا گرد و غبار، اجتناب از قرار گرفتن در معرض گرده گياهان به دليل حرکت آنها در هوا مشکل است.

بر اين اساس ژنگ پيشنهاد ‌کرد: در زمان حضور در منزل با بستن پنجره‌ها مانع از ورود گرده‌ها شويم، مخصوصا در زماني که شدت وزش باد بيشتر مي‌شود.

وي همچنين استفاده از عينک در بيرون از منزل، پوشيدن لباس‌هاي روشن با آستين بلند براي جلوگيري از آلرژي پوستي، بستن پنجره ماشين در زمان سفر و شستن دستها را از ضروريات ‌دانست.

ژنگ براي افرادي که از آسم‌هاي آلرژيک رنج مي برند، همراه داشتن داروي ضد آلرژيک شامل اسپري بيني و قطره چشمي را مهم ارزيابي کرده و به آنها توصيه ‌کرد: با مراجعه به پزشک، نوع آلرژي و گرده حساسيت زا را تشخيص دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.04568s, 18q