تصويب تشكيل معاونت رفاه در نهاد رياست جمهوري و اداره مديريت سازمان بيمه خدمات درماني تحت‌نظر رياست جمهوري

۱۳۸۸/۰۱/۳۱ - ۱۲:۲۳ - کد خبر: 15792
تصويب تشكيل معاونت رفاه در نهاد رياست جمهوري و اداره مديريت سازمان بيمه خدمات درماني تحت‌نظر رياست جمهوري
دكترعليرضا اوليايي منش، در گفت وگو با ايسنا، از اين حركت به عنوان اتفاقي مثبت نام برد و يادآور شد: با كسر 7 درصد از حقوق و دستمزد كارمندان لشكري و كشوري كه 10 ميليون از جمعيت كشور را تشكيل مي‌دهند (متناسب با درآمد ) 2 درصد آن توسط كارمندان و 5 درصد توسط دولت پرداخت مي‌شود. بدين ترتيب منابع بيشتري به نظام سلامت و بخش بيمه‌اي كشور تزريق مي‌شود.

وي، با اشاره به 28 ميليون بيمه شده سازمان تامين اجتماعي افزود: براين اساس 9 درصد از حقوق و دستمزد اين افراد نيز به سرانه درمان اختصاص مي‌يابد؛ اين در حاليست كه براي جمعيت روستايي نيز سرانه درمان ويژه‌اي با افزايش 28 درصدي نسبت به سال گذشته در نظر گرفته شده است و پيشنهاد شده درصدي از حداقل حقوق و دستمزد به عنوان سرانه بيمه درمان براي اين افراد منظور شود.

رييس دبيرخانه سياستگذاري بيمه و تعرفه وزارت بهداشت، اين حركت را عاملي در جهت يكسان سازي سرانه‌ها برشمرد و افزود: تلاش مي‌شود اين افزايش سرانه نيز صرف افزايش پوشش بيمه‌اي و عمق بخشي به آنان شود.

دكتر اوليايي منش، در ادامه از تصويب تشكيل معاونت رفاه در نهاد رياست جمهوري در ماههاي پاياني سال گذشته خبر داد و گفت: بدين ترتيب سازمان بيمه خدمات درماني و تامين اجتماعي زير نظر رياست جمهوري اداره مي‌شوند، البته سازمان بيمه نيروهاي مسلح نيز زير نظر وزارت دفاع باقي مي‌ماند.

وي، با بيان اينكه با اين اقدام سازمان‌هاي بيمه‌گر اختيارت بيشتري خواهند يافت در پايان يادآور شد: در عين حال اختيارات و تمركز بيشتري نيز خواهند داشت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.77866s, 18q