باشگاه پرستاران هنرمند افتتاح مي‌شود

۱۳۸۸/۰۲/۰۱ - ۱۵:۲۷ - کد خبر: 15800
باشگاه پرستاران هنرمند افتتاح مي‌شود
رييس انجمن پرستاري ايران با اعلام اين مطلب افزود: هدف انجمن پرستاري ايران در سال 87 تخصصي كردن پرستاري بود كه با برگزاري همايش و كنگره‌هاي علمي با همكاري دانشكده‌هاي پرستاري براي گروه‌هاي مختلف درمان گامي بزرگ برداشته شد كه در ادامه اهداف خود، سال 88 را با هدف ارتقا جايگاه پرستاري شروع كرد كه گامهاي نخستين آن با هماهنگي سازمان‌هاي ديگر از جمله شهرداري تهران جهت برگزاري مراسم ملي گراميداشت روز پرستار برداشته شد كه با حضور روساي دانشكده‌هاي پرستاري و پرسنل بيمارستانها و مراكز درماني و آموزشي ادامه خواهد يافت.

وي گفت: ‌از آنجايي كه كمتر از دريچه هنر به نقش پرستاران در ارتقا سطح سلامت جامعه پرداخته شده به همين علت بر آن شديم تا با ايجاد باشگاه پرستاران هنرمند اين نقيصه را برطرف كنيم و زمينه معرفي خدمات پرستاري و نقش آنان در سلامت جامعه را به زبان هنر فراهم كنيم. بنابراين همزمان با برپايي مراسم، افتتاح نخستين باشگاه پرستاران هنرمند را با هدف «شناسايي پرستاران هنرمند و فرهيخته و معرفي آنان به جامعه با هدف ارتقاي جايگاه پرستاران، بهره مندي از ظرفيت غني پرستاران در توليد و ارائه محصولات فرهنگي و هنري به مردم» نيز خواهيم داشت.

وي گفت: هر يك از پرستاران علاقمند مي‌توانند در سه رشته شركت كنند و در هر رشته حداكثر5 اثر را به نشاني دبيرخانه همايش ميدان آرژانتين، ‌خيابان احمد قيصر (بخارست)، خيابان دوازدهم، شماره 31، موزه دكتر سندوزي ارسال كنند و جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 88527041-8854122 تماس بگيرند.

وي همچنين گفت: كارگروه‌هاي تخصصي در دبيرخانه اين باشگاه به منظور فعاليت مستمر پرستاران هنرمند و از استفاده از آنان در مراسم و برنامه‌هاي مربوط به پرستاري خواهد بود.

به گفته وي، مراسم جشن روز پرستار دوشنبه هفتم ارديبهشت در مركز همايش‌هاي بين المللي امام خميني (ره) دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي واقع در ولنجك، بلوار دانشجو،‌خيابان كودك يار، دانشكده پزشكي برگزار مي‌شود و باشگاه پرستاران هنرمند نيز طي همين مراسم به طور رسمي افتتاح مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16119s, 18q