شبکه توزيع محصولات پزشکي،دارويي و آرايشي "خاتون" متلاشي شد

۱۳۸۸/۰۲/۰۲ - ۱۰:۰۷ - کد خبر: 15814
 شبکه توزيع محصولات پزشکي،دارويي و آرايشي "خاتون" متلاشي شد
سرهنگ" حسين قاسم لويي" در گفت وگو با ايرنا افزود: اعضاي اين شبکه با انجام تبليغات گسترده در شبکه هاي ماهواره اي خارج از کشور مردم را براي خريد محصولات تقلبي خود ترغيب مي کردند.
وي تصريح کرد: اين افراد با ورود لوازم پزشکي و بهداشتي و برخي اقلام دارويي غير مجاز و بي کيفيت از طريق قاچاق به کشور و عرضه خارج از شبکه رسمي اقتصادي کشور دهها ميليارد ريال سود به جيب زده بودند.
سرهنگ قاسم لويي اظهار داشت: تلاش براي دستگيري و شناسايي اين شبکه از سه ماه پيش و بدنبال انجام بيش از 90 روز کار اطلاعاتي آغاز شد و سرانجام اعضاي اين شبکه به همراه تعدادي از کارمندان و فروشندگان محصولات مذکور در پايتخت به دام ماموران پايگاه يکم پليس امنيت افتادند.
وي خاطر نشان کرد: تعداد زيادي از کساني که اقدام به خريد و استفاده از اين داروها و لوازم پزشکي به قيمتي بيش از 10 برابر قيمت تمام شده براي اين شبکه کرده بودند بدليل بي کيفيت بودن آنها و غير مجاز بودن به بيماري و مشکلات پوستي و جسماني مبتلا شده اند.
به گفته وي، در مواردي مردم با خريد صندل افزايش قد َ و کمربندهاي لاغري با نام تجاري
"خاتون" کرده بودند پس از مدتها مصرف متوجه تقلبي بودن و بي تاثير بودن اين لوازم شدند.
سرهنگ قاسم لويي گفت: با تلاش ماموران پايگاه يکم پليس امنيت تهران بزرگ پنج عضو اصلي اين شبکه به همراه تعداد زيادي از فروشندگان و کارمندان موسسه مذکور شناسايي و دستگير شدند و تلاش براي دستگيري دو عضو اصلي اين شبکه که زن هستند از سوي پليس تهران ادامه دارد.
وي افزود: اين افراد در هفت محله مختلف پايتخت اقدام به عرضه محصولات خود مي کردند که تنها نام يک محل به صورت رسمي از طريق تبليغات ماهواره اي اعلام شده بود.
رييس پايگاه يکم پليس اطلاعات و امنيت فاتب اظهار داشت: از انبارهاي اين شبکه بيش از يک کاميون انواع محصولات اين شبکه به ارزش بيش از 10 ميليارد ريال کشف و ضبط شد.
سرهنگ قاسم لويي يادآور شد: افراد دستگير شده داراي سوابق کيفري در همين بخش بوده و همزمان با رسيدگي به پرونده هاي سابق اين افراد رسيدگي به پرونده جديد نيز در دستور کار شعبه سوم بازپرسي دادسراي ناحيه 19 تهران قرار گرفته است.
وي با هشدار به مردم در خصوص عدم استفاده از اين نوع محصولات از آنها خواست، از خريد اين محصولات بي کيفيت و غير مجاز از شبکه هاي خارج از شبکه رسمي کشور خودداري کرده و بدانند مصرف اين محصولات باعث بروز مشکلات متعدد جسمي و روحي براي آنان خواهد شد.
قاسم لويي افزود: کساني که از طريق اين شبکه اقدام به خريد محصولي کرده و شکايتي از آنها دارند مي توانند به شعبه سوم بازپرسي دادسراي ناحيه 19 يا پايگاه يکم پليس اطلاعات و امنيت تهران مراجعه کنند.
وي تاکيد کرد: تعداد ديگري از کساني که در امر توزيع محصولات پزشکي و بهداشتي غير مجاز در تهران مي کنند توسط پليس شناسايي شده و دستگيري اين افراد در دستور کار پليس تهران قرار گرفته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.78438s, 18q