مصرف تنقلات مي‌تواند عامل بروز کهير در کودکان باشد

۱۳۸۸/۰۲/۰۲ - ۱۰:۵۶ - کد خبر: 15823
مصرف تنقلات مي‌تواند عامل بروز کهير در کودکان باشد
دکتر اميرهوشنگ احساني، عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به خاصيت حساسيت‌زايي تنقلات اظهار کرد: ضايعات کهيري در کودکان مي‌تواند به علت مصرف تنقلات ايجاد شود. اين ضايعات در اثر حساسيت کودک به چاشني، عطر يا اسانسي که به اين تنقلات اضافه شده بروز مي‌يابد.

وي در ادامه تاکيد کرد: ممکن است کودک قبل از آن با مصرف آن ماده دچار مشکلي نشده باشد اما اخيراً اين حساسيت به تنقلات در وي پيداشده باشد.

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به شيوع ضايعات کهيري در سنين کودکي گفت: اگر چه کودکان هم دچار کهير مي‌شوند اما شيوع اين ضايعات پوستي در کودکان بسيار کمتر از بزرگسالان است.

اين متخصص پوست با اشاره به اين که ايجاد کهير مي‌تواند به علت مصرف دارو باشد، تصريح کرد: در كودكان و بخصوص در سنين پايين، مصرف بعضي از داروها مي‌تواند منجر به پيدا شدن در پوست شود، به علاوه مواردي که افراد بعد از مصرف غذايي خاص کهير مي‌زنند نيز خيلي شايع است.

وي با بيان اين که به اذعان برخي افراد كه معتقدند بعضي از غذاها حساسيت‌زا هستند، نادرست است، افزود: يک فرد مي‌تواند به يک غذا حساسيت داشته باشد و فرد ديگري به غذايي ديگر، فردي ممکن است به سويا حساسيت داشته باشد و فرد ديگر به ادويه‌جات و اين غذاها درمورد افراد مختلف، بسيار متغيير و متفاوت است.

دکتر احساني با اشاره به علائم اين بيماري اظهار داشت: کهير به صورت ضايعات قرمز و سفيد رنگي در پوست تظاهر پيدا مي‌کند که معمولا همراه با خارش شديد ناحيه درگير است.

وي در پايان يادآور شد: اين بيماري با شدت آفتاب ارتباط دارد و در فصل بهار و تابستان افزايش مي‌يابد. در صورت جلوگيري از تماس با آفتاب، ضايعات كمتر شده و به تدريج بهبود مي‌يابند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.72771s, 19q