موارد نارسایی مزمن كلیه تا پایان سال 91 دو برابر می شود

۱۳۸۸/۰۲/۰۲ - ۱۱:۰۰ - کد خبر: 15826
 موارد نارسایی مزمن كلیه تا پایان سال 91 دو برابر می شود
دكتر ابراهیم متولیان در آیین افتتاح فاز سوم خط تولید فیلترهای دیالیز، واقع در شهر صنعتی اشتهارد با اعلام این خبر افزود : پیش بینی می شود با توجه به افزایش میانگین سن متوسط جامعه، رشد اقتصادی، پیشرفت وسایل تشخیصی و فرهنگ توجه به سلامت، این آمار تا سال 1391 در كشور به دو برابر این میزان افزایش یابد .

در این مراسم دكتر رامبد حاجی پور مدیرعامل شركت مدی تك سیس (شركت تولید كننده فیلترهای دیالیز ) نیز گفت : هم اینك ظرفیت سالانه 2میلیون فیلتر دیالیز كه به عنوان كلیه مصنوعی عمل می كند در این شركت وجود دارد و با راه اندازی برنامه فاز سوم، طی یك سال آینده این رقم به تولید سالانه4 میلیون افزایش خواهد یافت .

وی همچنین از تولید ماشین دیالیز در كشور تا 4 ماه آینده خبر داد و اظهار داشت : افزایش مراكز دیالیز و توسعه صادرات از برنامه های میان مدت این شركت است .

به گفته دكتر حاجی پور هر بیمار سالانه به 120 تا 156 صافی دیالیز نیازمند است كه آمار رو به رشد بیماران دچار نارسایی كلیوی در جهان و به ویژه در ایران، ضرورت وجود خط تولید داخلی صافی های دیالیز را به وجود آورده است .

مدیر عامل شركت مدی تك سیس اظهار داشت: هر بیمار مبتلا به نارسایی پیشرفته كلیوی، حداقل به 2 تا 3 بار دیالیز در هفته و در هر بار دیالیز نیازمند به تجهیزاتی از قبیل ماشین دیالیز، صافی های دیالیز،ست خونی، سوزن فیستول، سیستم آماده سازی آب و محلول دیالیز است كه برخی از این اقلام در حال حاضر در این شركت در حال تولید بوده و برخی دیگر جزو برنامه های آینده این شركت به شمار می رود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.12588s, 18q