نخستين مركز جامع ديابت کشور تا پايان ارديبهشت به بهره‌برداري مي‌رسد

۱۳۸۸/۰۲/۰۳ - ۱۱:۴۵ - کد خبر: 15838
نخستين مركز جامع ديابت کشور تا پايان ارديبهشت به بهره‌برداري مي‌رسد
دكتر باقر لاريجاني رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران درحاشيه اين دوره آموزشي با تاكيد بر نقش آموزش علمي و عملي گروه هاي پزشكي در برخورد با بيماران ديابتي گفت: اين دوره يكي از جامع ترين دوره هاي آموزش ديابت در كشور است كه شركت كنندگان در درمانگاه هاي ديابت به طور عملي با نحوه مناسب برخورد با بيماران ديابتي آموزش مي بينند.

وي همچنين با اشاره به گستردگي ارايه خدمات به بيماران ديابتي در دانشگاه گفت: با توجه به ميزان شيوع اين بيماري در كشور علاوه بر ارايه خدمات درماني به بيماران، نياز به برگزاري دوره هاي آموزشي براي گروه پزشكي و ارايه آموزش هاي لازم به بيماران نيز وجود دارد.

دكتر لاريجاني همچنين از بهره برداري مركز جامع ديابت در دانشگاه علوم پزشکي تهران خبر داد و گفت: اين مركز نخستين مركز جامع ديابت در كشور است كه با همت خيرين و بنياد بيماريهاي خاص براي ارايه كليه خدمات به بيماران ديابتي در ضلع جنوبي بيمارستان شريعتي در نظر گرفته شده كه اميدوارم تا اواخر ارديبهشت ماه نيز به بهره برداري برسد.

اين گزارش حاكيست دكتر خوش نيت عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران نيز به ويژگي ها و مباحث مورد بررسي در اين دوره پرداخت و گفت: از ويژگي هاي اين دوره، مدت زمان طولاني آن و بررسي مباحثي نظير اخلاق پزشكي، اصول طب مبتني بر شواهد، آموزش آمار و اپيدميولوژي است كه براي نخستين بار در كشور برگزار مي شود.

وي افزود: آنجه كه اهميت دارد اين است كه يك پزشك هنگام مطالعه كتاب يا مقاله اي مرتبط با موضوع ديابت بتواند مطالب آن را به خوبي تجزيه تحليل نموده و درست را از نادرست تشخيص دهد.

دكتر خوش نيت با اشاره به آموزش شركت كنندگان در ثبت كامپيوتري اطلاعات درماني بيماران ديابتي گفت: با توجه به اينكه پرونده بيماران ديابتي در مركز ديابت به صورت كامپيوتري و توسط نرم افزار حكيم ثبت مي شود در اين دوره به شركت كنندگان نحوه كاربرد اين نرم افزار نيز آموزش داده مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.1078s, 18q