حدود 700 آمبولانس جديد تا پايان شهريور وارد چرخه مي‌شود

۱۳۸۸/۰۲/۰۳ - ۱۱:۵۴ - کد خبر: 15842
حدود 700 آمبولانس جديد تا پايان شهريور وارد چرخه مي‌شود
دكتر غلامرضا معصومي امروز در حاشيه همايش مديريت سلامت در حوادث و بلايا در جمع خبرنگاران تصريح كرد: طبق برنامه توسعه چهارم و آيين نامه اجرايي آن به عنوان طرح پوشش فراگير اورژانس پيش بيمارستاني، قدم‌هاي بسيار خوبي در اين زمينه برداشته شده است.

وي افزود: در اين فرايند، اورژانس حدود ‌5/2 برابر در زمينه تعداد دستگاه‌ها در سطح كشور رشد داشته است و هم اكنون هزار و ‌630 پايگاه ‌115 در سراسر كشور وجود دارد كه عمدتا جاده‌اي هستند.

معصومي ادامه داد: بالگردهاي موجود با خريد خدمات است و اورژانس از خود هيچ بالگردي ندارد.

وي خاطرنشان كرد: در چند سال اخير نزديك به ‌دو هزار و ‌800 آمبولانس جديد وارد سيستم شده و هم اكنون ‌سه هزار و ‌500 دستگاه موجود است که آمبولانس‌هاي قديمي به سرعت از رده خارج شده و تا پايان شهريور ماه حداقل حدود ‌700 آمبولانس ديگر به اين مجموعه افزوده مي‌شود؛ براي زمستان امسال نيز ‌300 دستگاه آمبولانس چهار محوره اضافه مي‌شود تا در مناطق صعب‌العبور نيز مشكلي نداشته باشيم.

رييس مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي افزود: در ‌80 درصد موارد ميانگين حضور اورژانس به مرز ‌5/14 تا ‌15 دقيقه رسيده است و در شهرهاي كوچك حدود ‌7 دقيقه و در شهرهاي بزرگتر حدود ‌9 الي ‌9/9 دقيقه است و در تهران نيز به صورت خاص حدود ‌12 تا ‌5/12 دقيقه مي‌باشد.

معصومي در ادامه گفت: سال گذشته ‌96 ميليارد تومان بودجه براي اورژانس پيش بيمارستاني در كل كشور اختصاص يافته بود كه امسال اين بودجه ‌25 درصد افزايش يافته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.99802s, 18q