سومين سمپوزيوم ساليانه اكوكارديوگرافي برگزار مي‌شود

۱۳۸۸/۰۲/۰۳ - ۱۲:۰۲ - کد خبر: 15845
سومين سمپوزيوم ساليانه اكوكارديوگرافي برگزار مي‌شود
به گفته دكتر سيده زهرا اجاقي رييس انجمن اكوكارديوگرافي ايران، بهره‌گيري از اكوكارديوگرافي باليني در تشخيص و پيگيري تمامي بيماريهاي قلب و عروق جايگاه مهمي دارد و مانند يك گوشي پزشكي تصويري، عملكرد قلب و عروق را نمايان مي‌سازد.

رييس انجمن اكوكارديوگرافي، مشكلات حاد و مزمن بيماريهاي قلب، بيماريهاي مادرزادي، بررسي عوارض سكته قلبي، تشخيص تومورهاي قلبي را از مهمترين عارضه‌هاي قابل تشخيص با اكوكارديوگرافي دانست و افزود: بررسي فشار خون، مشكلات دريچه‌اي، بيماريهاي مرتبط با عضلات قلب، از ديگر امكانات استفاده از اين ابزار مهم تشخيصي است.

وي هزينه اكو نسبت به ساير روشهاي تشخيصي تصويربرداري قلب از جمله سي تي اسكن و ام آر آي را پايين دانست و گفت: در بدو تولد هر نوزاد بايد مورد معاينات اوليه قلب بوسيله متخصص با استفاده از اكو قرار گيرد.

دكتر اجاقي گفت: بعد از معاينه با گوشي پزشكي و انجام نوار قلب، مهمترين روش تشخيص بيماريهاي قلب و عروق، اكوكارديوگرافي است. اكو از راه مري جهت بررسي بيماريهاي خاص قلب و دريچه، عفونت قلب، لخته در قلب، تومورهاي قلبي و عوارض ناشي از جراحي‌ها يكي از روشهاي كاربردي اكوي قلب است. استرس اكوكارديوگرافي، تيشو داپلر، اكوكارديوگرافي سه بعدي، كنتراست اكوكارديوگرافي با تزريق از ديگر روشهاي تصويربرداري با اكو است.

وي در ادامه به اهميت برگزاري سومين سمپوزيوم سالانه اكوكارديوگرافي اشاره كرد و گفت: اين همايش كه داراي 4 امتياز بازآموزي است با همكاري انجمن خيرين قلب ايران، انجمن قلب و عروق ايران، انجمن اكوكارديوگرافي، سوم ارديبهشت از ساعت 8 تا 18 در بيمارستان قلب و عروق شهيد رجايي تهران برگزار مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.90809s, 18q