استفاده از شربت تریاک در اغلب مراکز ترک اعتیاد در سال 88

۱۳۸۸/۰۲/۰۷ - ۱۱:۳۳ - کد خبر: 15892
استفاده از شربت تریاک در اغلب مراکز ترک اعتیاد در سال 88
به اجرای آزمایشی استفاده از شربت تریاک در10 مرکز ترک اعتیاد اشاره کرد و گفت : در سال گذشته در 10 مرکز ترک اعتیاد برای درمان معتادان استفاده شد که باید اذعان داشت نتایج آن تا حد بسیاری قابل قبول بوده است.

به گفته دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، در سال گذشته شربت تریاک بر روی 2 هزار نفر معتاد آزمایش شده و جواب آن نیز مثبت بوده است.

پیش از این بنا شده بود وزارت بهداشت تا پایان سال 87 شربت تریاک را بر روی تعدادی دیگر از معتادان آزمایش کند پس از آن نظرش را راجع به این شربت اعلام کند اما به نظر می رسد با توجه به اینکه تصمیم گرفته شده این شربت در مراکز بیشتری مورد استفاده قرار گیرد بنابراین این امر حاکی از نتایج قابل قبول شربت تریاک است.

مشاور وزیر رفاه در ادامه گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: امکان ترک اعتیاد در کوتاه مدت برای تعدادی از معتادان وجود ندارد. بنابراین ستاد مبارزه با مواد مخدر مصوب کرد تا از شربت اعتیاد برای این قبیل معتادان و به خصوص معتادان با سن بالا استفاده شود.

افشار خاطر نشان کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده بناست در سال جاری استفاده از شربت تریاک جهت درمان نگهدارنده در مراکز بیشتری مورد استفاده قرار گیرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.7215s, 18q