اختصاص50 درصد استخدام‌ها به پرستاران قراردادي و شركتي

۱۳۸۸/۰۲/۰۸ - ۱۵:۴۲ - کد خبر: 15912
اختصاص50 درصد استخدام‌ها به پرستاران قراردادي و شركتي
دكتر لنكراني در مراسم روز پرستار با اشاره به حضور حدود دو هزار پرستار از سراسر كشور در اين مراسم، گفت: شاهد هستيم كه در طي 4 سال گذشته بيشتر مطالبات اصلي پرستاران به سرانجام رسيده و در حال حاضر خواسته‌ها به سمت كيفي‌تر شدن خدمات پرستاري و ارتقاء جايگاه و منزلت پرستاران پيش مي‌رود.

وي گفت: پرستاراني كه در گذشته به صورت شركتي و قراردادي فعاليت داشتند تلاش شده به صورت قرارداد معين به فعاليت بپردازند. در اين زمينه سال گذشته در هيات امناي دانشگاهها طي مصوبه‌اي مقرر شد كه اين پرستاران در اولويت استخدام باشند، همچنين از امسال مقرر شده كه 50 درصد استخدام‌هاي پرستاران به پرستاراني كه به صورت قراردادي كار مي‌كردند، اختصاص يابد.

وي با اشاره به تصميم‌گيريهاي انجام شده در رابطه با موضوع سختي كار پرستاران، اضافه كرد: در حال حاضر موضوع ساعت كار پرستاران در انتظار تصويب شور دوم شوراي نگهبان است. با تصويب لايحه ارتقاي بهره‌وري نيروهاي باليني نظام سلامت، اين لايحه از امسال پيگيري مي‌شود.

لنكراني در رابطه با اقدامات انجام شده براي فراهم آوردن زمينه‌هاي ارتقاي تحصيلي پرستاران، گفت: رشته‌هاي جديدي در مقطع كارشناسي ارشد با مبناي پرستار وظيفه‌مدار راه‌اندازي شده است، همچنين آموزش مداوم پرستاران با همكاري سازمان نظام پرستاري در كل كشور عملياتي شده است.

وزير بهداشت در پايان ابراز اميدواري كرد كه يكپارچگي در سياستگذاري، ارزيابي، نظارت و تخصيص منابع به پرستاري بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.27104s, 18q