جراحي رفراكتيو، جايگزين مناسبي براي عينك و لنز است

۱۳۸۸/۰۲/۰۸ - ۱۵:۴۳ - کد خبر: 15914
جراحي رفراكتيو، جايگزين مناسبي براي عينك و لنز است
دكتر ملك مدني در گفت وگو با ايسنا، جراحي رفراكتيو را از موضوعات فراگير در بين چشم پزشكان برشمرد و افزود: سمينارهاي پيشين فارابي با موضوعاتي چون كاتاراكت (آب مرواريد)، صدمات، ضربات و تروماهاي چشمي،‌ عفونت و آلرژي‌هاي چشمي برگزار شد.

دبير اجرايي پانزدهمين سمينار ساليانه فارابي، روشهاي جراحي رفراكتيو را جايگزين مناسبي براي عينك و لنز عنوان كرد و افزود: قدم نخست براي اعمال جراحي تمايل فرد براي تغيير عينك و يا لنز جهت اصلاح عيوب انكساري است.

دكتر ملك مدني، با بيان اينكه شيوه‌هاي مدرن جراحي‌هاي عيوب انكساري در 8 سمپوزيوم و6 كارگاه به بحث و بررسي گذاشته مي‌شود، گفت: بيش از 700 شركت كننده از سراسر كشور در سمينار امسال در مجتمع نفت محمود آباد مازندران، حضور يافتند و اين سمينار تا روز جمعه ادامه دارد.

وي، پانزدهمين سمينار چشم فارابي را به لحاظ محتوايي در سطح خوبي ارزيابي كرد و در ادامه اظهار اميدواري كرد كه در اين گردهمايي اشكالات تكنيكي چشم پزشكان اصلاح شود.

دبير اجرايي پانزدهمين سمينار ساليانه فارابي، ادامه داد: طي چند دهه گذشته با پيدايش تدريجي شيوه‌هاي جراحي رفراكتيو به ويژه ليزيك، لازك و PRK و نيز امن شدن و كاهش عوارض اين روش‌ها بيماران تمايل بيشتري به استفاده از اين شيوه جراحي نسبت به عينك و لنز دارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.73791s, 18q