65هزار معلم براي پيشگيري از ايدز دانش‌آموزان آموزش ديدند

۱۳۸۸/۰۲/۰۸ - ۱۵:۴۳ - کد خبر: 15915
65هزار معلم براي پيشگيري از ايدز دانش‌آموزان آموزش ديدند
دكتر حسن ضياءالديني در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به جزييات اقدامات آموزش و پرورش در زمينه پيشگيري از ايدز و اعتياد در مدارس، آموزش 65 هزار معلم با هدف پيشگيري از ايدز و بيماري‌هاي پرخطر در جمعيت دانش‌آموزي در 9 استان كشور خبر داد.

وي كه با اشاره به آمار جمع‌آوري‌شده از سال گذشته سخن مي‌گفت، در ادامه اين مطلب را اعلام كرد كه از سوي ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته، دو ميليارد و 500 ميليون تومان به دفتر سلامت و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي آموزش و پرورش براي پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي و اعتياد دانش‌آموزان اختصاص يافت.

مدير كل سلامت و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي آموزش و پرورش از آموزش دانش‌آموزان دو هزار و 500 مدرسه در برابر سوءمصرف مواد مخدر در قالب طرح فعاليت «مدارس مروج سلامت و فرهنگ‌سازي» نيز خبر داد.

او همچنين بيان كرد: تفاهم‌نامه‌اي با سازمان بهزيستي كشور در زمينه‌ ارائه خدمات آموزشي و مداخله‌اي به دانش‌آموزان در معرض خطر و آسيب‌ديدگان اجتماعي و نيز آموزش مهارت‌هاي زندگي و پيشگيري از اعتياد منعقد شده است.

ضياءالديني در عين حال اظهار كرد: اجراي طرح «پيشگيري اجتماع‌محور» در مدارس ابتدايي كه در قالب آن، يك‌هزار و 500 مدرسه تحت پوشش قرار گرفته‌اند، نيز با جديت بيشتر دنبال مي‌شود.

اين مقام مسوول در خاتمه، بازنگري ضميمه كتاب علوم زيستي و بهداشت راجع به پيشگيري از ايدز براي دانش‌آموزان متوسطه كه هم‌اكنون تنها جزوه تدوين‌شده رسمي درسي كشور در مورد پيشگيري از ايدز است را نيز به عنوان يكي ديگر از اقدامات اداره كل متبوع در حوزه اقدامات پيشگيرانه در برابر ايدز و اعتياد دانش‌آموزان، يادآور شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72007s, 19q