كمبود خواب بر رفتار كودكان تاثير نامطلوب دارد

۱۳۸۸/۰۲/۱۰ - ۱۲:۳۶ - کد خبر: 15945
كمبود خواب بر رفتار كودكان تاثير نامطلوب دارد
روانشناسان تاكيد كرده‌اند: خواب شبانه روي رفتارهاي كودكان و خلق و خوي آنها تاثير مي گذارد. در اين تحقيق كه روي گروهي از كودكان هفت يا هشت ساله انجام گرفته نشان مي‌دهد كه برخي از كودكان كه كم مي‌خوابند اگرچه ممكن است در ظاهر خسته به نظر نرسند اما در عوض رفتارهاي نامناسبي از خود بروز مي‌دهند. در اين تحقيق 280 مطالعه روي اطفال بازبيني و معلوم شد؛ كودكاني كه در طول شب كمتر از هشت ساعت مي‌خوابند در طول روز دچار بيش فعالي مي‌شوند.

روانشناسان و كارشناسان علوم رفتاري خاطرنشان كردند: خواب كافي شبانه باعث بهبود رفتاري در كودكان سالم مي‌شود و علائم ADHA اختلال بيش فعالي – نقص توجه را در آنها كاهش مي‌دهد.

پژوهشگران هم چنين تاكيد مي‌كنند كه كمبود خواب به طور مزمن به يك معضل مهم در بين بزرگسالان در كشورهاي غربي تبديل شده است و مي‌تواند عواقب ناخوشايندي براي سلامت و زندگي روزمره آنها داشته باشد. اين گروه از محققان معتقدند كه هنوز اطلاعات كافي درباره تاثير كمبود خواب بر زندگي كودكان ندارند و مطالعات بيشتري بايد در اين زمينه انجام گيرد. آنها مي‌گويند: در حال حاضر يك سوم از كودكان آمريكايي دچار كمبود خواب هستند كه اين امر به سلامت و زندگي آنها لطمه مي‌زند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12103s, 18q