تولیت امر سلامت تنها به وزارت بهداشت سپرده شود

۱۳۸۸/۰۲/۱۳ - ۱۰:۲۲ - کد خبر: 15958
 تولیت امر سلامت تنها به وزارت بهداشت سپرده شود
دكتر سید شهاب الدین صدر در مراسم آغاز بیستمین کنگره جامعه پزشکات متخصص داخلی با اشاره به اینكه از موارد اصلاحی ساختار نظام سلامت در بودجه 88 تولیت امر سلامت به وزارت بهداشت بود، افزود: اصلاح سرانه درمان از دیگر موارد بررسی شده بودجه 88 توسط کمیسیون بهداشت مجلس بود که بر این اساس سرانه درمان در بودجه از 6 هزار و 500 تومان فعلی به حدود 2 برابر این رقم افزایش یافت.

وی از اصلاح تعرفه های بخش دولتی به عنوان گام نخست برای اصلاح نظام تعرفه ای نام برده، تصریح کرد: امید می رود ، این اصلاح مبنایی برای اصلاح تعرفه ها در بخش خصوصی باشد.

دکتر ایرج خسرونیا رئیس این کنگره هم در سخنانی، مصرف دارو در ایران را در مقایسه با دیگر کشورها بسیار بالا و نگران کننده خواند و علت آن را در فرهنگ مصرف غلط جامعه دانست.

وی پایین بودن کیفیت داروها و استفاده از مواد اولیه نامرغوب از کشورهایی نظیر هند را از پیامدهای مقاومت های دارویی در میان مردم نام برد که رفع آن مستلزم فرهنگ سازی است.
بیستمین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران به همراه نمایشگاه جانبی تجهیزات، لوازم پزشکی و دارویی تا روز 15 اردیبهشت ماه در مركز همایش های رازی تهران ادامه دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.0228s, 18q