بانك خون بند ناف دولتي نيمه دوم سال راه‌اندازي مي‌شود

۱۳۸۸/۰۲/۱۳ - ۱۰:۳۳ - کد خبر: 15964
بانك خون بند ناف دولتي نيمه دوم سال راه‌اندازي مي‌شود
دكتر ابوالقاسمي در گفت‌وگو با ايسنا، راه‌اندازي بانك خون بند ناف دولتي را از برنامه‌هاي اولويت‌دار سازمان انتقال خون عنوان كرد و گفت: با راه‌اندازي بانك خون بند ناف امکان نگهداري نمونه‌هاي خون شناسنامه دار با کاربردي عمومي فراهم مي‌شود.

وي گفت: در حال حاضر تجهيزات اين امر خريداري شده و راه‌اندازي بانك خون بند ناف دولتي تنها در انتظار آماده شدن فضاي لازم است. در مجموع پروژه بانك خون بند ناف سازمان تا شش ماه ديگر به بهره‌برداري مي‌رسد.

رييس سازمان انتقال خون با اشاره به هزينه‌هاي لازم براي اجراي پروژه بانك خون بند ناف، گفت: اعتبارات لازم براي راه‌اندازي اين پروژه مهياست. اما از آنجا كه سلول‌ها ابتدا بايد جمع‌آوري شده و براي نگهداري به شرايط خاصي نياز دارند، لازم است براي هزينه‌هاي نگهداري و عملكرد آنها در آينده، اعتباراتي اختصاص داده شود.

دكتر ابوالقاسمي در ادامه با اشاره به رشد 30 درصدي بودجه سازمان انتقال خون براي سال جاري، ادامه داد: در سال جاري براي ستاد مركزي سازمان، اعتبارات مناسبي در نظر گرفته شده است. اين در حالي است كه بودجه‌هاي برخي استان‌ها مانند استان تهران همواره مشكل داشته و اين امر مشكلاتي را در پايان سال سبب مي‌شود. در مجموع در زمينه اختصاص بودجه در سطح استان، آن توجهي كه در شان انتقال خون است، صورت نمي‌گيرد. بنابراين لازم است در اختصاص بودجه، انتقال خون‌هاي استان‌ها بيش از پيش مورد توجه قرار گيرند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
banafsheh
سلام
آیا اینکار در تمام بیمارستانها صورت می گیرد و یا تعداد محدودی و لیست بیمارستانها میشه اعلام بشه؟ آیا آزمایشی لازم نیست قبل از آن مثلا در 6 ماهگی بارداری انجام شود؟
متشکرم
0.36996s, 19q