بدون يک شهر سالم، شهروند سالم وجود نخواهد داشت

۱۳۸۸/۰۲/۱۶ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 15985
بدون يک شهر سالم، شهروند سالم وجود نخواهد داشت
دکتر محمد باقر قاليباف در حاشيه چهل و نهمين کنگره انجمن دندانپزشکي ايران در جمع خبرنگاران گفت: شهرداري به عنوان يک دولت شهر در تمام عرصه‌هاي زندگي شهروندان نقش ايفا مي‌کند و نه تنها در عرصه ورزش و فعاليت تشکل‌هاي مردمي، بلکه در عرصه سلامت و روابط بين الملل نيز تاثيرگذار است.

وي با بيان اين مطلب که شهرداري از يک نهاد خدماتي به يک نهاد اجتماعي تبديل شده است، افزود: شهرداري بايد در زمينه‌هاي مختلف قابليت پاسخ گويي داشته باشد. مهم‌ترين عنصر تاثيرگذار، داشتن يک شهر سالم است. بدون وجود يک شهر سالم، شهروند سالم وجود نخواهد داشت.

قاليباف گفت: دسترسي نداشتن متوازن به تمامي خواسته‌ها در سطح شهر، فشارهاي اقتصادي و چالش‌هاي اجتماعي از موضوعاتي است که دغدغه جدي در شهر بوجود آورده است و اگر بخواهيم در شهر به يک توسعه پايدار برسيم، بايد به يک شهر مولد تبديل شويم.

وي تاکيد کرد: يکي از دغدغه‌هاي شهرداري، نگاه منفي مردم به شهرداري است در کشور ما شهرداري‌ها بيشتر جنبه يک سازمان خدماتي دارند و مردم نيز توقعي بيش از يک سازمان خدماتي از شهرداري ندارند.

شهردار تهران عنوان كرد: در حال حاضر شهرداري توجه بسيار زيادي به حوزه سلامت و ورزش داشته، به طوري كه در سه سال گذشته نزديک 600 زمين چمن مصنوعي در شهر تهران احداث شده است و تمام شهروندان با نازل‌ترين قيمت امکان استفاده از فعاليت‌هاي ورزشي را دارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.64671s, 18q