ابداع وسيله‌اي جديد با قابليت پيش بيني خطر ابتلا به آلزايمر

۱۳۸۸/۰۲/۲۶ - ۱۵:۴۳ - کد خبر: 16045
ابداع وسيله‌اي جديد با قابليت پيش بيني خطر ابتلا به آلزايمر
اين وسيله كه در واقع كار يك فهرست را انجام مي‌دهد پيش بيني مي‌كند كه افراد بالاي 65 سال ظرف شش سال آينده تا چه اندازه در معرض خطر ابتلا به آلزايمر قرار دارند. اين فهرست مجموعه‌اي از فاكتورهاي خطرزا مانند كندي ذهن يا حركات است كه توانست طي آزمايشات حدود نيمي از موارد ابتلا به زوال عقل را پيش‌بيني كند.

شرح اين دستاورد در مجله نورولوژي منتشر شده است.

آمارها نشان مي‌دهد كه در حال حاضر تقريبا 26 ميليون نفر در سراسر جهان مبتلا به آلزايمر هستند كه امروزه شايع‌ترين نوع زوال عقل و اختلال مشاعر است. اين بيماري ابتدا با كاهش و ضعف خفيف حافظه و با گيجي آغاز مي‌شود اما پيشرفت آن منجر به از دست دادن حافظه به طور كامل مي‌شود؛ به طوري كه فرد حتي در مراقبت از خود نيز ناتوان مي‌گردد.

دكتر دبورا بارنز پژوهشگر دانشگاه كاليفرنيا در اين باره متذكر شد: در اختيار داشتن وسيله‌اي كه بتواند خطر ابتلا به آلزايمر را پيش بيني كند مي‌تواند به پزشكان امكان دهد كه بيماران را دقيق‌تر و بهتر تحت نظر داشته باشند.

وي افزود: هم چنين وجود چنين وسيله‌اي به شركتهاي داروسازي كمك مي‌كند كه براي كنترل بيماري در مراحل ابتدايي كه حافظه به آرامي در حال تحليل رفتن است، ‌داروهاي مناسبتري توليد كنند.

به گفته پژوهشگران؛ اين بيماري هم اكنون درمان قطعي ندارد و تاثير روشهاي درماني فعلي در كنترل بيماري نيز اندك است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21149s, 18q